Michał Jackowski oczaruje swoimi dziełami publiczność 25 sierpnia w galerii Contemporary & Co w jednym z najbardziej znanych i uprzywilejowanych miast we Włoszech. Miasto to słynie z ekskluzywności i stylu od wieków. Jego rzeźby wykonane z marmuru karraryjskiego i brązu, udekorowane elementami 24-karatowego złota, są prawdziwym zachwytem. Wystawa pod tytułem „Empty Gold” potrwa do połowy września.

Galeria włoska przedstawi szerokiej publiczności znane na całym świecie prace artysty Jackowskiego z serii Antique Games. Wystawy te zostały nagrodzone w Rzymie, Florencji, Londynie, a także odniosły sukces w Miami, Bazylei, Zurychu i Nordart w Budelsdorfie w Niemczech. W 2022 roku, w ramach tej ostatniej, największej wystawy sztuki w północnej Europie, Jackowski zdobył Nagrodę Publiczności, w której 120 tysięcy widzów dało mu swoje głosy.

Obrazy Michała Jackowskiego to połączenie starożytnych kanonów piękna z współczesnymi doświadczeniami sztuki. Przez swoje prace zadaje on pytania dotyczące najważniejszych wartości w życiu człowieka, zmuszając nas do zastanowienia się nad naszym miejscem we współczesnym świecie, związkami między przeszłością a teraźniejszością, jak również relacjami międzyludzkimi. Jego twórczość posługuje się językiem uniwersalnym, przywracając ikonograficzne kody sztuki europejskiej XXI wieku.

Galeria Contemporary & Co w samym sercu Cortiny szczyci się międzynarodowymi nazwiskami, jak Damien Hirst, Andy Warhol, Robert Indiana czy Jackowski, a także utalentowanymi współczesnymi artystami, takimi jak Endless, pierwszy artysta uliczny, który został włączony do kolekcji Muzeum Uffizi, Michelangelo Gialliani, Gionii David Parra i Jeff Robb. To doskonałe świadectwo popularności dzieł Polaka nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

Jeśli jesteście w okolicy miejsca, gdzie Lady Gaga i Adam Driver pili espresso na stokach w „Domu Gucci” Ridleya Scotta, serdecznie zapraszamy 25 sierpnia o godzinie 18:00 do galerii na wieczorne prosecco i dyskusję o sztuce z jej twórcą Michałem Jackowskim.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *