Testy, które będą proponowane pacjentom Medicover w wybranych centrach medycznych – w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Krakowie – pozwalają w ciągu 15 minut rozróżnić, czy przyczyną objawów, z którymi zgłasza się pacjent, jest zakażenie wirusem SARS-CoV-2 czy wirusem grypy typu A/B. Nowo oferowany test zastępuje szybkie testy antygenowe w kierunku tych infekcji, które do tej pory musiały być wykonywane oddzielnie. W ramach tego rozwiązania wystarczy tylko jeden wymaz z nosa lub nosogardła.

Nowa usługa jest dedykowana pacjentom z objawami infekcji, przychodzącym do centrów na wizyty stacjonarne w ramach Medicover Express (usługi szybkiej konsultacji lekarza POZ i pielęgniarki w Medicover). Badanie jest dodatkowo płatne, ponieważ nie jest wliczone w zakres usług abonamentowych. Dzięki szybkiej diagnozie możliwe jest szybkie podjęcie właściwego leczenia. Badanie jest bezpieczne dla dorosłych i dzieci w każdym wieku.

„Szybkie testy diagnostyczne wykonywane w miejscu świadczenia usługi medycznej mają udowodnione korzyści w wielu sytuacjach klinicznych. Pozwalają na postawienie bardziej precyzyjnej diagnozy bez konieczności odsyłania pacjenta do laboratorium i czekania na powrót wyników. Tym samym umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie właściwego leczenia. Dodatkowo, innowacyjne testy >>2 w 1<< są w obecnej sytuacji epidemicznej dużym ułatwieniem dla pacjentów i lekarzy. W ramach jednego badania wykonujemy test antygenowy na COVID i na grypę, a wynik otrzymujemy już w 15 minut. Co ważne, testy cechują się wysoką wiarygodnością, co jest niezwykle ważne przy ustalaniu planu leczenia – mówi lek. med. Agnieszka Motyl, specjalista medycyny rodzinnej i epidemiolog w Medicover w Polsce. – Badanie można wykonać u osób podejrzanych o zakażenie nawet do 12 dni od wystąpienia objawów. Test wykrywa antygen wirusa w pobranej próbce i w przypadku wyniku dodatniego – potwierdza zakażenie danym wirusem” – dodaje.

Medicover to pierwszy prywatny podmiot na polskim rynku oferujący szybkie testy służące do wykrywania COVID-19 i grypy w ramach pobrania jednego wymazu. Nowa usługa będzie realizowana w czterech centrach medycznych: Medicover – Wołoska w Warszawie, Medicover – Poznań Malta w Poznaniu, Medicover – Piłsudskiego w Łodzi oraz Medicover – Kraków Podgórska w Krakowie.

Źródło informacji: Medicover Sp. z o.o.

 

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *