ABU ZABI, ZEA, 19 października 2022 r. /PRNewswire/ — Centrum Języka Arabskiego w Abu Zabi (ang. Abu Dhabi Arabic Language Centre, ALC), działające przy Departamencie Kultury i Turystyki w Abu Zabi, bierze udział w tegorocznej edycji Targów Książki we Frankfurcie, realizując swoją misję promowania emirackiej branży wydawniczej. Tegoroczne Targi zaplanowane na dni 19-23 października odbywają się pod hasłem: „Słowa łączą światy: Tłumacz. Przekazuj. Zmieniaj”.

ALC weźmie udział w Targach Książki we Frankfurcie, aby rozszerzyć swój zasięg na obiecujące międzynarodowe rynki wydawnicze oraz promować Międzynarodowe Targi Książki w Abu Zabi (ADIBF), a także inne projekty i wydarzenia organizowane przez Centrum.

ALC pragnie wzmocnić strategiczną współpracę z niemieckimi partnerami oraz poznać najnowsze trendy w sektorze wydawniczym i branżach kreatywnych.

Jego Ekscelencja dr Ali Bin Tamim, prezes ALC, powiedział: „Centrum Języka Arabskiego w Abu Zabi i organizatorzy Targów Książki we Frankfurcie nawiązały silne partnerstwo, które przetrwało wiele lat. W okresie współpracy oba nasze podmioty działały razem, aby wzmocnić i wspierać lokalną, regionalną i międzynarodową scenę kulturalną za pomocą pionierskich prac, inicjatyw i projektów. Targi stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji o istotnych kwestiach”.

Program ALC przygotowany na Targi Książki we Frankfurcie obejmuje serię wydarzeń kulturalnych i literackich oraz wspólne wydarzenie z organizacją Sheikh Zayed Book Award (SZBA), która już wcześniej zapowiedziała swój udział w Targach Książki. SZBA zorganizuje dyskusje panelowe, w tym dyskusję pod hasłem: „Z kawiarni do internetu: literatura arabska w okresie transformacji” oraz sesję „Rozwijanie branży książkowej w świecie arabskim”. SZBA zaprezentuje również książki, które ostatnio przetłumaczyła dzięki programowi grantów tłumaczeniowych uruchomionemu w 2018 roku.

ALC przedstawi ponadto kolekcję książek muzycznych z serii „ Pionierzy wśród nas” oraz zorganizuje „Dyskusję panelową i prezentację niemieckiej antologii”, a także inny panel dyskusyjny pod hasłem: „Możliwości, jakie niesie partnerstwo pomiędzy Międzynarodowymi Targami Książki w Abu Zabi a Targami Książki we Frankfurcie”. 

Aby włączyć inne elementy kulturalne i turystyczne, przedstawiciele Luwru Abu Zabi zostali również zaproszeni do zaprezentowania informacji o muzeum i jego publikacjach w specjalnym pawilonie tematycznym.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1924545/ALC_Dr_Ali_Bin_Tamim.jpg

Źródło: The Abu Dhabi Arabic Language Centre (ALC)

KONTAKT:

Mariam Badawi
e-mail: mbadawi@dctabudhabi.ae
tel. +971555861223
tel. +97125995071

Omar Badran
e-mail: omar.badran@bcw-global.com
tel. 00971503695040
tel. 0097144507693

Źródło informacji: PR Newswire


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *