Nastrojowa muzyka, świąteczne zapachy, barwne stragany, bajkowe dekoracje i wspólne wprawianie się w świąteczny nastrój – tak w skrócie podsumować można Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu, który odbył się w miniony weekend.
Sobota była dniem handlowym – w naszym nastrojowym, jarmarcznym miasteczku korzystać można było z bogatej oferty przeróżnych stoisk rękodzielniczych oraz strefy gastronomicznej. Pogoda była piękna, wokół rynku pojawił się biały puch.

W niedzielę podczas Jarmarku podziwiać można było występy dzieci i młodzieży z bieruńskich przedszkoli, szkół i grup artystycznych Bieruńskiego Ośrodka Kultury, które zaprezentowały swój świąteczny repertuar. Były to m.in.: Orkiestra Dęta PIAST, chóry Harmonia i Polonia, Zespół Folklorystyczny NOWOBIERUNIANKI, balety z domów kultury GAMA i TRIADA i wiele innych. Wieczorem odbył się koncert Kapeli Góralskiej KARPACKIE ZBÓJE.

To co zachwycało najbardziej to ogromna frekwencja! Rynek – mimo mrozu – wypełniony był przez bieruńskie rodziny od godziny 14.00, aż do godzin wieczornych. Dostępna była także moc dodatkowych atrakcji – choinka oraz sanie Mikołaja, przy których setki mieszkańców i gości zrobiło sobie zdjęcie, warsztaty dekorowania pierników przygotowanych przez klasę gastronomiczną z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, warsztaty plastyczne z ozdób świątecznych oraz malowanie twarzy. W przerwie między występami wystawiony został spektakl dla dzieci pt. ‘’Rudi-opowieść zimowa’’ w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru STAŃCZYK. Było też grzane wino i bieruńska katarynka!


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *