Dlaczego wchodzenie po schodach na 1.-2. piętro może być tak wyczerpujące, że osiemdziesięciolatek odczuwa podobne zmęczenie mięśni, co bieg zawodnika na 400 m? Prof. Jerzy Żołądź, współtwórca sukcesu Adama Małysza, członek zwyczajny The Physiological Society (London) oraz profesor Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjaśnia, jak to możliwe.

Fundacja Mary Kay Ash℠ i UT Southwestern Medical Center w Dallas (Teksas) obchodzą piątą rocznicę współpracy w ramach programu International Postdoctoral Scholars in Cancer Research Fellowship. Program skierowany do doktorów, którzy są zaangażowani w zwalczanie chorób nowotworowych, umożliwia im pogłębienie wiedzy i zdobycie doświadczenia w naukach biologicznych. Dwuletnie stypendia są wspierane przez Fundację Mary Kay Ash, a realizowane przez Harold C. Simmons Comprehensive Cancer Center przy UT Southwestern Medical Center. Stypendium jest częścią szerokiego wysiłku na rzecz wynalezienia leków na nowotwory, których doświadczają kobiety.

Obejrzyj prezentację multimedialną w informacji prasowej, aby uzyskać dostęp do wszystkich informacji. Sprawdź tutaj https://www.businesswire.com/news/home/20231107354463/pl/, aby dowiedzieć się więcej.

Odkryj wszystkie informacje, oglądając prezentację multimedialną zawartą w informacji prasowej. Kliknij tutaj, aby ją zobaczyć: https://www.businesswire.com/news/home/20231107354463/pl/ i dowiedz się więcej.

Dongqi Xie, Pedro Nogueira, Debora Andrade Silva, Hong-Yi Liu i Maria Del Chica Parrado, wszyscy z dyplomem Ph.D., członkowie Międzynarodowej Grupy Postdoktorów w Badań nad Rakiem, Klasa 2023. Jerry Shay, Ph.D. jako Główny Badacz.

Program, który został uruchomiony w 2019 roku, ma na celu przyciągnięcie wybitnych naukowców z całego świata, aby mieli oni szansę na zdobycie cennego doświadczenia, mentoringu oraz uzyskanie grantu na powrót do swojego kraju. Dzięki temu będą mogli wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, jakie nabywają podczas programu.

Program zgromadził już 13 naukowców z doktoratami o wysokim poziomie osiągnięć, pochodzących z Brazylii, Chin, Niemiec, Meksyku, Singapuru, Hiszpanii i Portugalii. Siedmiu z nich ukończyło program, zaś pozostali sześciu wciąż prowadzi badania w Dallas. Wszyscy wnieśli swój wkład do publikacji wybitnej literatury naukowej.

„Od ponad dwudziestu lat Fundacja Mary Kay Ash współpracuje z UT Southwestern Medical Center, nieustannie dążąc do opracowania leków na nowotwory, z którymi borykają się kobiety – powiedział Michael Lunceford, prezes zarządu Fundacji Mary Kay Ash. – Nasze partnerstwo stale zapewnia przełomowe innowacje najważniejszym zespołom naukowym prowadzącym badania nad nowotworami, eliminując bariery i stymulując międzynarodową wymianę informacji bez ograniczeń. Wyniki tych prac zostaną udostępnione całemu światu, wywierając wpływ na kobiety w każdym jego zakątku”.

Program zarządzany przez dr. Jerry’ego Shaya, profesora biologii komórkowej i profesora katedry geriatrii UT Southwestern Medical Center, stale przyciąga i wybiera wybitnych kandydatów, zapewniając udział wykwalifikowanym naukowcom z całego świata. W tym procesie rekrutacji do programu dołączyło dwoje wybitnych uczonych: dr Debora Andrade Silva z Uniwersytetu w Sao Paulo (Brazylia) oraz dr Quan Wang z Szanghajskiego Uniwersytetu Jiaotong (Chiny). Fundacja Southland Financial wspiera tę inicjatywę.

„Ogromnie doceniamy nieustanne inwestycje Fundacji Mary Kay Ash w działalność UT Southwestern Medical Center oraz przyszłość badań nad nowotworami. Dzięki wsparciu fundacji możemy przyciągać najlepszych kandydatów z całego świata, pozyskiwać ich do naszych nowoczesnych placówek, aby pracowali u boku wybitnych mentorów i dokonywali wspaniałych postępów badawczych – powiedział dr Jerry Shay. – Globalny grant dla naukowców ze stopniem doktora umożliwia utalentowanym uczonym prowadzącym rozmaite badania nad nowotworami wykorzystanie przełomowych badań zarówno w UT Southwestern Medical Center, jak i po powrocie do swojego kraju”.

Fundacja Mary Kay Ash dąży do poprawy zdrowia i bezpieczeństwa kobiet i ich rodzin na całym świecie. Poprzez prowadzenie programów edukacyjnych, finansowych i świadczeniowych, Fundacja wspiera kobiety, aby mogły osiągać sukces i mieć większy wpływ na swoje życie.

Fundacja Mary Kay Ash z szacunkiem traktuje język źródłowy i zapewnia tłumaczenia oryginalnego tekstu celem ułatwienia zrozumienia zawiadomienia. Tekst źródłowy jest jedyną wersją mającą skutki prawne i należy interpretować go i w odniesieniu do tłumaczenia.

Fundacja Mary Kay Ash angażuje się w wielu inicjatywach, by zmniejszyć różnice między płciami i zapewnić kobietom i ich rodzinom lepszy dostęp do zdrowia i bezpieczeństwa. Poprzez działania edukacyjne, finansowe i świadczeniowe wspiera kobiety w ich zdobywaniu wolności, sukcesu i lepszych życiowych możliwości.

Fundacja Mary Kay Ash szanuje różne języki i dostarcza tłumaczeń oryginalnego tekstu w celu ułatwienia zrozumienia zawiadomienia. Tekst źródłowy jest jedyną wersją mającą skutki prawne i stanowi podstawę do interpretacji tekstu tłumaczenia.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *