Instytut Książki wraz z Salami Zabaw Fikołki chce zaprosić rodziny na wspólne spotkania z książką w krainie wyobraźni. Zaczynając już 14 października w centrum handlowym Westfield Mokotów, a następnie w Westfield Arkadia i CH Wola Park, cykl spotkań „Zaczytane place zabaw” zapewni dzieciom i ich rodzicom mnóstwo radości i dobrej zabawy. Wspólne czytanie i poznawanie niezwykłych bohaterów literackich to idealny sposób na jesienne wieczory!

Czytanie to nie tylko nauka słów i zdobywanie wiedzy, ale także wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu. Wspólne przeżywanie historii, które opowiadają książki, pozwala dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat i wyrażać swoje emocje. A to wszystko przekłada się na ich lepsze wyniki w szkole. Więc dlaczego by nie skorzystać z tak wielu korzyści, jakie daje nam czytanie? Z pewnością wspólnie spędzony czas z książką przynosi wiele radości i przyjemności!

Dzięki szóstej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają dzieci na wyjątkowe spotkanie. Sala zabaw zamieni się w czarodziejski zakątek, w którym aktorzy będą czytać dzieciom utwory Justyny Bednarek, autorki m.in. kultowej opowieści o skarpetkach. W programie znajdą się także najnowsze dzieło pisarki – „Wnuczka antykwariusza”, wzbogacone wspaniałymi ilustracjami Emilii Dziubak, oraz animacje w stylu Fikołków. Maluchy z pewnością będą miały mnóstwo frajdy podczas rozmowy, kolorowania i wielu innych atrakcji.

W listopadzie i grudniu kampania „Mała książka – wielki człowiek” przyjmie trzeci etap – Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszoklasisty. W jej ramach 5 milionów egzemplarzy książki „Wnuczka antykwariusza” trafi do szkół podstawowych na terenie całej Polski.

Jeśli chcesz wziąć udział w naszych bezpłatnych wydarzeniach, nie zwlekaj! Liczba miejsc jest ograniczona i każde spotkanie trwa 2 godziny. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z kalendarium na naszych stronach Instytutu Książki oraz Sali Zabaw Fikołki. Obie platformy są stale aktualizowane, więc bądź na bieżąco!


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *