W ten wyjątkowy weekend w Genui, wielotysięczna publiczność będzie świadkiem The Grand Finale legendarnych regat The Ocean Race. W sobotnie popołudnie załoga polskiego jachtu WindWhisper wystartuje w wyścigu portowym wraz ze specjalnym gościem – zwycięzcą licytacji, której dochód zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Od ogromnych emocji związanych z ostatnim etapem The Ocean Race, który zakończył się zwycięstwem załogi WindWhisper Racing Team, wszyscy oczekują na finałowy weekend. Ten szczególny weekend zacznie się 1 lipca, kiedy to wystartuje ostatni wyścig portowy. Wszystkie ekipy już przygotowują się do finału, a po trzech rozegranych wyścigach, sytuacja wygląda następująco:

W klasyfikacji generalnej The Ocean Race VO65 Sprint Cup, zwyciężył zespół WindWhisper Racing Team z Polski zdobywając 17 punktów. Drugie miejsce zajęły zespoły Team JAJO (Niderlandy) z 11 punktami, Mirpuri/Trifork Racing Team (Dania) z 7 punktami, Viva México (Meksyk) z 6 punktami oraz Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) z 5 punktami. Natomiast Ambersail 2 (Litwa) nie zdobyło żadnego punktu. Była to ostatnia szansa dla WindWhisper Racing Team, by dołożyć kolejny puchar do swojego dorobku. Czy tak się stanie, dowiemy się w sobotę. Być może kluczem do triumfu będzie start jako gościa na pokładzie jachtu WindWhisper, który został wylicytowany w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za kwotę 40 400 zł.

The Ocean Race VO65 Sprint Cup dobiegło końca w sobotę, kiedy to wyjątkowe miasteczko Genua gościło uroczystą ceremonię zakończenia. Nagrodę za zwycięstwo w trzech etapach odebrał polski jacht WindWhisper, który okazał się niekwestionowanym triumfatorem zmagań. Wyniki wyścigów portowych nie wpłynęły na ostateczną tabelę generalną The Ocean Race VO65 Sprint Cup.

W tegorocznych regatach The Ocean Race, WindWhisper Racing Team z Polski zajął pierwsze miejsce z 18 punktami, a na drugim miejscu uplasował się Team JAJO z Niderlandów, który zdobył 14 punktów. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Austrian Ocean Racing, za którą odpowiada Team Genova z Austrii i zdobyła 10 punktów. Kolejne miejsca przypadły drużynom Viva México z Meksyku (8 punktów) oraz Trifork – Mirpuri Racing Team z Danii (7 punktów). Na szarym końcu znalazła się Ambersail 2 z Litwy, która zdobyła 3 punkty. Warto wspomnieć, że WindWhisper Racing Team z Polski wystartuje w niedzielnym finałowym wyścigu portowym.

Nasz zespół składa się z Pablo Arrarte jako skippera, Aksela Magdahla, Marcina Sutkowskiego, Mateusza Gwóździa, Kacpra Gwóździa, Stanisława Bajerskiego, Szymona Cierzana, Liz Wardley, Gemmy Jones oraz Arianne van de Loosdrecht. Tomasz Piotrowski jest naszym reporterem pokładowym.

WindWhisper Racing Team, pływający pod banderą Yacht Klubu Polski Gdynia, otrzymał wsparcie od Bumech SA, WindWhisper, CISE, KHG Invest, Helly Hansen oraz AWL Grip na start w The Ocean Race.

Śledź nas na Facebooku (www.facebook.com/WindWhisperRacingTeam), Instagramie (www.instagram.com/TeamWindWhisper) i na naszej stronie internetowej (www.teamwindwhisper.com), aby być na bieżąco z naszymi wynikami!


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *