Ponieważ teamLab Planets cieszy się dużą popularnością wśród międzynarodowych turystów odwiedzających Japonię – blisko 10% z nich – Muzeum będzie dostępne do końca 2027 roku.

5 lat już minęło, odkąd teamLab Planets TOKYO DMM – eksperymentalne muzeum stworzone przez kolektyw artystyczny teamLab w Toyosu (Tokio) – otworzyło swoje drzwi dla gości. Teraz, z okazji tej okrągłej rocznicy, przestrzenie artystyczne powracają z jeszcze bardziej wyjątkowymi doświadczeniami dla odwiedzających.

Informacja prasowa zawierająca multimedia może zostać znaleziona tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230830034094/pl/.

Od marca do sierpnia 2023 r. muzeum odwiedziło ponad milion turystów z 182 krajów i regionów spoza Japonii, co stanowi 70% łącznej liczby odwiedzających muzeum (*1). Pośród turystów zagranicznych odwiedzających Japonię, ok. 1 na 10 decyduje się na wizytę w muzeum teamLab Planets (*2).

Zapraszamy do przeczytania pełnej treści informacji prasowej tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230830034094/pl/.

Instalacja „Ulotne, lecz zastygłe światło”, prezentowana przez TeamLab, prezentuje niezwykłe zjawisko, w którym niezliczone światła w powietrzu tworzą uporządkowaną strukturę. Zwiedzający będą zachwyceni, jak ekstremalna synchronizacja świateł prowadzi do powstania granic, dzielących kolory, które są widoczne jakby zastygły w miejscu. Przeżycie to jest niespotykane i niepowtarzalne!

Ponowne otwarcie przestrzeni artystycznych ma na celu stworzenie środowiska, w którym goście mogą wyrażać siebie poprzez twórczy wysiłek. Z aplikacji teamLab można wybrać punkt świetlny i dodać go do istniejących rzeźb świetlnych, co sprawia, że goście mogą tworzyć wyjątkowe dzieła sztuki, których nie ma nigdzie indziej. Każdy punkt świetlny wnosi do tej przestrzeni wyjątkowość, a dzięki pięciu nowym rzeźbom świetlnym, które zostały dodane w ramach otwarcia, goście mają jeszcze więcej możliwości eksplorowania i tworzenia w tej wyjątkowej instalacji.

Ponowne otwarcie przestrzeni artystycznych oferuje gościom wyjątkowe doświadczenie, którego nie można znaleźć nigdzie indziej. Za pomocą aplikacji teamLab można wybrać dowolną gwiazdę i dodać ją do istniejących rzeźb świetlnych, aby stworzyć wyjątkowy dzieło sztuki. Dzięki pięciu nowym rzeźbom goście mają jeszcze więcej możliwości tworzenia i eksplorowania tej przestrzeni artystycznej.

Powraca instalacja z zaskakującymi kulistymi bryłami świetlnymi, które zmieniają kolor w rezultacie interakcji z człowiekiem – Expanding Three-dimensional Existence in Transforming Space. Doświadczenie zostaje wzbogacone przez kilka innych przestrzeni artystycznych, dzięki czemu możliwe jest zanurzenie całego ciała w sztuce.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie, teamLab Planets będzie dostępny do końca roku 2027, a nie jak wcześniej zakładano do końca 2023.

TeamLab Planets to wyjątkowe doświadczenie, w którym goście mogą stać się częścią szerokiego spektrum trójwymiarowych dzieł sztuki, ożywionych przez sztuczną inteligencję. Obiekt oferuje cztery wielkoskalowe przestrzenie artystyczne, w tym wodny labirynt, który umożliwia zanurzenie się w wodzie, jak również dwa ogrody, w których odwiedzający mogą stać się jednością z otaczającymi ich kwiatami.

Połączenie zaawansowanej sztucznej inteligencji z cybernetycznymi instalacjami tworzy wyjątkową, zmieniającą się rzeczywistość, która wciąga każdego. Stworzone przez teamLab Planets to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala wszystkim stać się częścią szerokiego spektrum dzieł sztuki.

TeamLab Planets zaprasza wszystkich do wspólnego doświadczenia płynącego z otaczającej nas przyrody. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie można zanurzyć się w wodzie, a także być jednością z otaczającymi nas kwiatami, czego nie można doświadczyć nigdzie indziej. Miejsce to będzie dostępne do końca roku 2027, dzięki ogromnemu zainteresowaniu odwiedzających.

Odwiedzający mogą wędrować po obiekcie bez butów, dzięki czemu mogą poczuć się jak część otaczającej ich sztuki. Przestrzenie zmieniają się wraz z nimi, a dzieła wokół nich rozpływają się z ich obecnością. Inni odwiedzający również nadają przestrzeniom nowe formy, tworząc wspólny, niekończący się dialog między jednostką a sztuką.

1. Oficjalna strona internetowa teamLab oferuje dane dotyczące sprzedaży biletów od 1 marca do 31 sierpnia 2023 roku.

2. Wśród turystów z zagranicy, Digital Art Museum w Tokio – Amazing Nippon – cieszy się ogromnym powodzeniem. Według artykułu The Japan News autorstwa Yomiuri Shimbun z 5 sierpnia 2023 roku.

teamLab Planets TOKYO DMM to interaktywna instalacja sztuki wirtualnej, w której można doświadczyć piękna natury i ruchu oraz zanurzyć się w świat fantazji.

Informacje o muzeum

teamLab Planets TOKYO DMM to interaktywna instalacja sztuki wirtualnej, znajdująca się w 6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokio. To miejsce, w którym można doświadczyć piękna natury i ruchu oraz zanurzyć się w świat fantazji. Wystawa trwa od września do listopada w godzinach od 9:00 do 22:00, a ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem. Godziny otwarcia mogą ulec zmianie, z tego powodu zaleca się odwiedzenie oficjalnej strony internetowej, na której zamieszczane są aktualne informacje. Muzeum jest zamknięte 6 września (środa), 4 października (środa) i 8 listopada (środa).

Bilety

Bilety można zakupić w oficjalnym sklepie prowadzącym sprzedaż biletów (https://teamlabplanets.dmm.com). Ceny biletów są następujące: dorośli (18 i więcej lat) – 3800 JPY, uczniowie (13-17 lat) – 2300 JPY, dzieci (4-12 lat) – 1300 JPY, dzieci w wieku do 3 lat – wstęp wolny oraz zniżka dla osób z niepełnosprawnościami – 1900 JPY.

Gastronomia i zakupy

W muzeum znajduje się Vegan Ramen UZU Tokyo (https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en) oraz Kwiaciarnia teamLab (https://www.teamlab.art/e/flowershop/).

Media

Zestaw materiałów dla prasy dostępny jest pod adresem https://goo.gl/tQXMLm, natomiast film o atrakcjach można obejrzeć na https://youtu.be/KAQMAzRjoH0.

Informacje o PLANETS Co., Ltd.

Firma PLANETS Co., Ltd. została założona w 2017 roku. Załoga zarządza obiektami teamLab Planets TOKYO, zapewniając ich obsługę. Siedziba firmy znajduje się w Tokyo Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio, a jej przedstawicielem jest Takumi Nomoto.

Informacje o teamLab

teamLab (zał. 2001) to międzynarodowy kolektyw artystyczny, który działa na styku sztuki, nauki, technologii i przyrody. Ten interdyscyplinarny zespół specjalistów, w tym artystów, programistów, inżynierów, animatorów komputerowych, matematyków i architektów, dąży do poznania relacji pomiędzy własnym „ja” a światem oraz nowych sposobów postrzegania świata.

TeamLab stawia sobie za cel zmianę sposobu, w jaki postrzegamy świat – pozbawiając go granic i ograniczeń. Chcemy zobaczyć świat w jego ciągłym, kruchym, ale cudownym trwaniu życia, w którym wszystko ze sobą współgra. Przyglądając się temu, jak jednostki i społeczności oddziałują na siebie, zaczynamy dostrzegać, że możemy stworzyć nową, bardziej zintegrowaną rzeczywistość.

Odwiedzający z całego świata mogą zobaczyć fascynujące wystawy teamLab w wielu miastach, w tym Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Singapurze, Dolinie Krzemowej, Pekinie i Melbourne. Muzea, stałe wystawy i przestrzenie interaktywne teamLab przyciągają zwiedzających z całego świata, w tym z teamLab Borderless i teamLab Planets w Tokio, teamLab Borderless Shanghai, teamLab SuperNature Macao oraz teamLab Massless Beijing. Kolejne wystawy są planowane w Abu Zabi, Hamburgu, Dżeddzie i Utrechcie.

TeamLab oferuje swoje prace sztuki na wystawach stałych w takich instytucjach jak Museum of Contemporary Art w Los Angeles, Art Gallery of New South Wales w Sydney, Art Gallery of South Australia w Adelaide, Asian Art Museum w San Francisco, Asia Society Museum w Nowym Jorku, Borusan Contemporary Art Collection w Stambule, National Gallery of Victoria w Melbourne oraz Amos Rex w Helsinkach.

TeamLab zostało zaprezentowane przez Pace Gallery, Martin Browne Contemporary i Ikkan Art, które promują najwyższej jakości sztukę na całym świecie.

Jeśli chcesz skontaktować się z nami, odwiedź naszą stronę internetową teamLab, śledź nas na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub YouTube.

Jesteśmy przygotowani do odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości, z którymi możesz się zgłosić. Odwiedź nasze strony, aby uzyskać więcej informacji.

Zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności w mediach społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze informacje i aktualizacje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach, odwiedź naszą stronę internetową teamLab.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby poznać najnowsze informacje o naszych produktach i usługach.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową teamLab, śledź nas na Instagramie, Facebooku, Twitterze lub YouTube.

Udostępniamy najnowsze informacje i aktualizacje na naszych profilach w mediach społecznościowych, więc dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco.

Odwiedź nasze strony, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach.

Aby uzyskać szybszą odpowiedź na swoje pytania i wątpliwości, skontaktuj się z nami poprzez naszą stronę internetową lub media społecznościowe.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *