TOKIO–(BUSINESS WIRE)– teamLab Planets to muzeum, w którym odwiedzający brodzą w wodzie, oraz ogród, w którym ludzie i kwiaty stają się jednością. Eksperymentalne muzeum gościło w sumie ponad 3 miliony odwiedzających od czasu otwarcia w lipcu 2018 r.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj:
https://www.businesswire.com/news/home/20221117005647/pl/.

[W trakcie pandemii otwarto kilka nowych przestrzeni]

Pomimo negatywnego wpływu pandemii koronawirusa w 2020 r., podczas jej trwania otwarto w muzeum kilka nowych przestrzeni, co zostało odnotowane w znaczących mediach, w tym CNN. Należą do nich dwa duże projekty artystyczne w części ogrodowej oraz znajdująca się obok wegańska restauracja serwująca zupy ramen, wywodząca się z Kioto.

– CNN: https://edition.cnn.com/style/article/teamlab-orchid-garden-tokyo/

– TIME OUT: https://www.timeout.com/tokyo/news/teamlab-planets-tokyo-is-getting-two-new-installations-and-they-are-stunning-062921

[Wzrost liczby gości z zagranicy wskutek zniesienia zakazu wjazdu do Japonii dla turystów indywidualnych oraz rozwoju nowych przestrzeni]

W dniu 11 października 2022 r. japoński rząd znacznie złagodził obostrzenia graniczne związane z COVID-19. Zniesiono zakaz wjazdu indywidualnych turystów do Japonii, przywrócono uprawnienia wizowe i zakończono obowiązywanie dziennego limitu osób wjeżdżających do Japonii. W efekcie nastąpił powrót ruchu turystycznego do tego kraju do poziomu sprzed 2,5 roku.

Po upływie około miesiąca od zniesienia zakazu wjazdu do Japonii dla turystów indywidualnych w dniu 11 października liczba biletów zakupionych przez turystów zagranicznych wzrosła o 136% w porównaniu z analogicznym miesiącem w 2019 r. (przed pandemią COVID-19), przy czym co trzeci odwiedzający pochodził z zagranicy. (*1)

Ponad połowa odwiedzających z zagranicy zakupiła swoje bilety przed przybyciem do Japonii oraz zauważono trend polegający na tym, że zamiar zwiedzenia muzeum stał się jedną z przyczyn przyjazdu do Tokio. (*2)

W ankiecie wypełnianej przez zwiedzających goście z zagranicy zamieścili pozytywne komentarze, np. „Chciałem wybrać się do tego muzeum od czasu jego ponownego otwarcia”.

(*1) Według danych dotyczących zakupu biletów z oficjalnej witryny teamLab Planets: omawiany okres – od 11 października (wt.) do 6 listopada (niedz.) 2022 r. oraz od 11 października (pt.) do 6 listopada (śr.) 2019 r.

(*2) Według danych dotyczących zakupu biletów z oficjalnej witryny teamLab Planets: omawiany okres – od 11 października (wt.) do 6 listopada (niedz.) 2022 r.

[Bardzo pochlebne opinie w magazynach podróżniczych]

W ostatnich latach muzeum zostało dostrzeżone w prestiżowych publikacjach, na przykład przez Lonely Planet, światowej sławy wydawcę przewodników, który wymienił obiekt wśród „siedmiu najlepszych muzeów w Tokio, do których nawet tokijczycy ustawiają się w kolejkach”. Ponadto magazyn Condé Nast Traveler zaliczył muzeum do „26 największych atrakcji Tokio”.

– Siedem najlepszych muzeów w Tokio: (Lonely Planet) https://www.lonelyplanet.com/amp/articles/best-museums-in-tokyo

– 26 największych atrakcji Tokio: (Condé Nast Traveler) https://www.cntraveler.com/gallery/best-things-to-do-in-tokyo

Odwiedzający Tokio będą serdecznie przyjęci w muzeum, które ewoluuje dzięki nowym przestrzeniom artystycznym.

Muzeum zamierza dostarczać ludziom z całego świata wrażeń zgodnie z mottem teamLab Planets: „Zanurz swoje ciało i wraz z innymi stań się jednością ze światem”.

Część ogrodowa

Część ogrodową otwarto w lipcu 2021 r. Obejmuje ona dwa duże projekty artystyczne, w tym ogród z ponad 13 tysiącami żywych storczyków oraz surrealistyczną artystyczną przestrzeń, w której figury o owalnych kształtach zostały umieszczone na podłożu porośniętym prawdziwym mchem. Te nowe artystyczne przestrzenie można zobaczyć jedynie tutaj, eksplorując przy tym więź człowieka z przyrodą i światem przy użyciu technologii cyfrowych. Dzięki uwzględnieniu wpływu naturalnego światła na przestrzeń prace ujawniają inne perspektywy w ciągu dnia, a inne po zachodzie słońca.

Ogród unoszących się kwiatów; „Kwiaty i ja mamy te same korzenie, ogród i ja jesteśmy jednością”

Projekt artystyczny: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/ffgarden_planets/

„Ogród z mchem rozbrzmiewający mikroświatami – zastygłe jasne barwy, wschód i zachód słońca”

Projekt artystyczny:
https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/resonating_microcosms_mossgarden_planets/

Gastronomia i sztuka: skosztuj wegańskiej zupy ramen w artystycznej przestrzeni

Vegan Ramen UZU Tokyo, wywodząca się z Kioto wegańska restauracja specjalizująca się w zupach ramen, otworzyła swe podwoje w październiku 2021 r. na terenie obiektu teamLab Planets. Goście restauracji mogą skosztować zupy ramen w ukształtowanej artystycznie przez teamLab przestrzeni „Odwracalny obrót – przestrzeń nieobiektywna”, a także usiąść przy „stole nieba i ognia” lub na „niekończącej się ławce” na zewnątrz restauracji. Vegan Ramen UZU Tokyo serwuje także wegańskie lody i różne gatunki herbat, dostępne jedynie w Tokio. Restaurację można także odwiedzić, nie zwiedzając teamLab Planets.

Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo

Publiczna sztuka, której doświadczyć może każdy

„Uniwersum cząstek ognia spadających z nieba” to publiczne dzieło sztuki przedstawiające płomienie, wystawione od kwietnia 2021 r. Płomienie, czyli zjawisko świetlne i termiczne powstające w wyniku spalania, są przedstawione jako zbiór linii narysowanych względem przepływu spalającego się gazu. Praca jest wystawiona na zewnątrz i może ją zobaczyć każdy, w tym osoby, które nie zwiedzają muzeum.

„Uniwersum cząstek ognia spadających z nieba”

Projekt artystyczny: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/universe_fireparticles_falling/

[teamLab Planets TOKIO DMM]

teamLab Planets to muzeum, w którym możesz brodzić w wodzie, oraz ogród, w którym Ty i kwiaty staniecie się jednością. W muzeum znajdują się cztery ogromne przestrzenie wystawiennicze i dwa ogrody.

Zanurzenie się całym ciałem wraz z innymi osobami w tych ogromnych dziełach sztuki sprawia, że granica między ciałem i dziełem zanika. Twoje ja, inne osoby oraz świat nabierają ciągłości, dzięki czemu odkrywamy nową relację bez granic oddzielających nas od świata.

Wejdź boso, zanurz swoje ciało wraz z innymi w artystycznych przestrzeniach i stań się jednością ze światem.

[Szczegółowe informacje o wystawie]

teamLab Planets TOKIO DMM

Lokalizacja: teamLab Planets TOKIO, 6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokio

[Godziny otwarcia]

(listopad – styczeń)

pon. – pt. 10:00-20:00

soboty, niedziele i święta 9:00-21:00

* 26 grudnia (pon.) – 30 grudnia (pt.), 2 stycznia (pon.) – 6 stycznia (pt.) 9:00-21:00

* 31 grudnia (sob.), 1 stycznia (niedz.) 9:00-20:00

* Ostatnie wejście na 1 godzinę przed zamknięciem

Zamknięte:

8 grudnia (czw.), 11 stycznia (śr.)

*Godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Najświeższe aktualizacje zamieszczane są na oficjalnej stronie internetowej.

Oficjalna strona internetowa: https://planets.teamlab.art/tokyo/jp/

Film o atrakcjach teamLab Planets: https://youtu.be/oiQoe9Ow9o0

*Muzeum teamLab Planets będzie otwarte w Toyosu (Tokyo) do końca 2023 r.

[Bilety]

Osoby dorosłe: 3200 JPY

Uczniowie szkół średnich: 2000 JPY

Dzieci (w wieku od 4 do 12 lat): 1000 JPY

Dzieci w wieku do 3 lat: wstęp wolny

Zniżka dla osób niepełnosprawnych: 1600 JPY

Sprzedaż biletów do teamLab Planets TOKIO DMM: https://teamlabplanets.dmm.com

[Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19]

Pod poniższym linkiem znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące środków zapobiegających infekcjom obowiązujących w teamLab Planets:

https://teamlabplanets.dmm.com/covid-19

[Oficjalna strona internetowa/media społecznościowe]

Oficjalna strona internetowa: https://planets.teamlab.art/tokyo/

Instagram: https://www.instagram.com/teamlab.planets/

Facebook: https://www.facebook.com/TL.Planets/

Twitter: https://twitter.com/teamLabPlanets

#teamLabPlanets

[Część restauracyjna i sklep]

Restauracja Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo

Sklep teamLab Flower Shop & Art

*Sprawdź godziny otwarcia na oficjalnej stronie internetowej

*Zamknięte w tych samych dniach co teamLab Planets

[Nowe środki w związku z koronawirusem (dotyczą restauracji i sklepu)]

– Wdrożenie procedur regularnego sprzątania i dezynfekcji

– Dezynfekcja krzeseł po każdym kliencie

– Dezynfekcja dłoni przy wejściu

– Ograniczenia liczby osób w zamkniętej przestrzeni

– Zapewnienie odpowiednich odstępów między miejscami siedzącymi

– Maski noszone przez pracowników

– Usuwanie przedmiotów ze stołu

– Pomiar temperatury

[Pakiet dla prasy]

https://goo.gl/tQXMLm

[PLANETS Co., Ltd.]

Rok założenia 2017. Zarządzanie obiektami teamLab Planets TOKIO i ich obsługa.

Lokalizacja: Tokyo Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio

Przedstawiciel: Takumi Nomoto

[teamLab]

teamLab (rok założenia 2001) to międzynarodowy kolektyw artystyczny. Celem współpracy grupy jest manewrowanie na pograniczu sztuki, nauki, technologii i przyrody. Ten interdyscyplinarny zespół specjalistów, skupiający artystów, programistów, inżynierów, twórców animacji komputerowych, matematyków i architektów, dąży do penetracji granic między ludźmi i światem oraz nowych form postrzegania.

Chcąc rozumieć otaczający ich świat, ludzie dzielą go na różne obiekty odseparowane od siebie granicami. teamLab dąży do przekroczenia tych granic w naszym postrzeganiu świata, relacji między „ja” i światem oraz ciągłości czasu. Wszystko istnieje w postaci długiej, kruchej, ale przy tym cudownej i bezgranicznej ciągłości.

Wystawy teamLab odbywają się w miastach na całym świecie, w tym w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Singapurze, w Dolinie Krzemowej, w Pekinie oraz Melbourne. Należące do teamLab muzea i wielkoskalowe stałe wystawy obejmują teamLab Borderless i teamLab Planets w Tokio, teamLab Borderless Szanghaj oraz teamLab SuperNature Makau. Planowanie jest otwarcie obiektów w kolejnych miastach, w tym w Abu Zabi, Pekinie, Hamburgu, Dżuddzie i Utrechcie.

Prace teamLab są częścią stałych wystaw w następujących placówkach: Muzeum Sztuki Współczesnej w Los Angeles; Galeria Sztuki Nowej Południowej Walii, Sydney; Galeria Sztuki Południowej Australii, Adelaide; Muzeum Sztuki Azjatyckiej, San Francisco; Muzeum Towarzystwa Azjatyckiego, Nowy Jork; Zbiory Sztuki Współczesnej Borusan, Stambuł; Galeria Narodowa Wiktorii, Melbourne; Amos Rex, Helsinki.

teamLab: https://www.teamlab.art/

Instagram: https://instagram.com/teamlab/

Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc

Twitter: https://twitter.com/teamLab_net

YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221117005647/pl/

Źródło: PLANETS Co., Ltd.

KONTAKT:

[Zapytania dotyczące komunikatów prasowych i wywiadów]

PLANETS Co., Ltd. Dział Public Relations

e-mail: pr-info@planets.art

Wywiad: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9

Źródło informacji: Business Wire

 


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *