W deszczową pogodę, tysiące gości z całej Polski zdecydowało się przybyć na Tor Służewiec, aby uczestniczyć w otwarciu jubileuszowego, 80. sezonu wyścigów konnych. Pomimo warunków pogodowych, zarówno konie, jak i dżokeje, którzy wzięli udział w ośmiu gonitwach, w tym w prestiżowej Nagrodzie Strzegomia, stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli oczekiwań publiczności.

Wybuchła bomba! To hasło, które w sobotnie popołudnie rozbrzmiało na Torze Służewiec, od listopada czekało coraz liczniejsze grono miłośników wyścigów konnych w Polsce. Wydarzenie otworzyło 80. sezon zmagań w tej królewskiej dyscyplinie na kultowym warszawskim hipodromie. W tym roku na Torze Służewiec zaplanowano łącznie niemal 400 gonitw w czasie 46 dni rywalizacji.

„To dla nas bardzo wyjątkowy sezon, ponieważ obchodzimy również 85. rocznicę powstania tego wspaniałego obiektu, jakim jest Tor Służewiec – pierwsza gonitwa odbyła się tu 3 czerwca 1939 roku, dosłownie w przededniu wybuchu II wojny światowej. Wciąż kultywujemy tu piękną tradycję wyścigową, korzystając z faktu, że cała infrastruktura zachowała się w oryginalnej formie” – podkreśla Szymon Piechowiak, przedstawiciel Toru.

Tor Służewiec, zaprojektowany przez II Rzeczpospolitą cenionego architekta Zygmunta Plater-Zyberka, został zrewitalizowany dzięki mecenatowi Totalizatora Sportowego. Stanowi unikalny punkt na kulturalnej mapie stolicy, łączący przeszłość z przyszłością. To wyjątkowe miejsce przyciąga zarówno zapalonych fanów wyścigów konnych, jak i osoby szukające rozrywki w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Tor Służewiec, zaprojektowany przez cenionego architekta II Rzeczpospolitej Zygmunta Plater-Zyberka, został zrewitalizowany dzięki mecenatowi Totalizatora Sportowego. Obiekt stanowi unikalny punkt na kulturalnej mapie stolicy, łączący przeszłość z przyszłością. To wyjątkowe miejsce przyciąga zarówno zapalonych fanów wyścigów konnych, jak i osoby szukające rozrywki w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

„Blisko 140 hektarów pięknej zieleni, w którą wtopione są wspaniałe i stylowe budynki Toru, tworzą niepowtarzalny klimat, stanowiąc idealną przestrzeń do spacerów czy aktywnego wypoczynku. Wyścigom zaś towarzyszą niezliczone atrakcje: strefa zabaw dla dzieci, food trucki czy strefa mody wyścigowej, w której podziwiać możemy przygotowywane na długo przed samym wydarzeniem kreacje i kostiumy” – tłumaczy Rafał Krzemień, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Sezon 2024 rozpoczął się wielkimi emocjami, a główną rolę odegrali konie i jeźdźcy. Pierwszy wyścig o Nagrodę Dandolo wygrał hiszpański wałach Notorious, a potem kibice gorąco dopingowali uczestników kolejnych gonitw. Nagrodę Generała Andersa zgarnął Boitdanssonblanc, a Harun RA zwyciężył w gonitwie o Nagrodę Skowronka.

Cały sezon, a zwłaszcza jego inauguracja, były poświęcone koniom i jeźdźcom. Otwarcie Sezonu 2024 dostarczyło wielu sportowych emocji, a pierwszy wyścig o Nagrodę Dandolo wygrał hiszpański wałach Notorious. Kolejni uczestnicy finiszowali co pół godziny, gorąco dopingowani przez tłumy kibiców. Nagrodę Generała Andersa zgarnął Boitdanssonblanc, a Harun RA pierwszy minął metę w gonitwie o Nagrodę Skowronka.

Zen Spirit, prowadzony przez Macieja Jodłowskiego i jeżdżony przez Dastana Sabatbekowa, zwyciężył w trzyletnim wyścigu o Nagrodę Strzegomia, pokonując 1600 metrów w czasie 1.44,5. Na drugim miejscu uplasował się Top Profit, prowadzony przez Kamila Grzybowskiego, a trzecie miejsce zajął Cunning Fox, z dżokejem Stefano Murą.

„Rywalizacja o Nagrodę Strzegomia oraz Memoriał Generała Andersa stanowią swoisty sprawdzian dla koni trzyletnich pełnej krwi angielskiej przygotowujących się do jednej z najbardziej prestiżowych gonitw w sezonie wyścigowym, czyli Westminster Derby. Po dzisiejszym dniu fani tego sportu z pewnością mają już swoje przemyślenia i wytypowanych faworytów, którym będą towarzyszyć na wszystkich etapach budowania formy i zdobywania doświadczenia” – wyjaśnia Dominik Nowacki, dyrektor Toru Służewiec.

Na trybunach podczas pierwszych wyścigów jubileuszowego sezonu zasiadło wiele ważnych osobistości, w tym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski. Oprócz tysięcy warszawiaków i kibiców z całej Polski, na Torze Służewiec pojawiło się także wiele znanych osób ze świata kultury, sportu i biznesu.

Obecność tak wielu gości specjalnych podczas pierwszych gonitw jubileuszowego sezonu potwierdza, że Tor Służewiec jest miejscem, które przyciąga uwagę i zainteresowanie podczas najważniejszych wydarzeń.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *