Fundacja BGK organizuje pierwszą edycję ogólnopolskiej konferencji „Transplant Summit Poland”, której gościem specjalnym będzie światowej sławy autorytet w dziedzinie transplantologii prof. Robert Montgomery. To amerykański transplantolog, pomysłodawca i autor pierwszej genetycznie zmodyfikowanej świni, która przeszła transplantację serca i nerki. Profesor Montgomery jest także autorem największego programu transplantacyjnego w Nowym Jorku, a sam przeszedł transplantację serca. Podczas konferencji poruszone zostaną społeczno-medyczne aspekty przeszczepów narządów u dzieci. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert dedykowany dawcom organów oraz ich bliskim. Fundacja BGK zaprasza serdecznie na to wyjątkowe, historyczne wydarzenie.

„Przez ostatnie lata transplantologia w Polsce rozwija się bardzo intensywnie. Posiadamy doskonale wykształconą kadrę̨ medyczną. Jednak na co dzień́ lekarze spotykają̨ się̨ z niską świadomością̨ społeczeństwa, a także personelu medycznego, który czasami nie wie, jak rozmawiać́ o donacji narządów do przeszczepu, w szczególności, kiedy chodzi o dzieci – mówi Renata Kościelniak, prezes Fundacji BGK. – Dlatego prowadzimy akcję społeczną >>Twoje tak ma moc<<, której celem jest zmiana postrzegania kwestii przeszczepów narządów u dzieci. Kampania społeczna przynosi świetne, wymierne rezultaty, tak więc teraz stawiamy kolejny krok i do tej dyskusji zapraszamy lekarzy wszystkich specjalności, pielęgniarki i, studentów medycyny podczas Transplant Summit Poland” – podkreśla. 

Transplant Summit Poland 2023 odbędzie się w wyjątkowym miejscu – Muzeum Śląskim w Katowicach. 28 września będzie szczególnym dniem, w którym eksperci z różnych dziedzin medycyny będą dyskutować o rozwoju i potrzebach społecznych w transplantologii.

Profesor Robert Montgomery wygłosi niezwykłe wystąpienie dotyczące innowacji w przeszczepach serca z perspektywy chirurga i biorcy. Ponadto, specjaliści z dziedzin takich jak psychologia, komunikacja i inne nauki medyczne zaprezentują swoje najnowsze badania i opinie.

Organizatorzy Transplant Summit Poland 2023 przygotowali wyjątkową scenerię, w której spotkają się wybitni specjaliści z różnych dziedzin. Niepowtarzalna atmosfera w Muzeum Śląskim w Katowicach sprawi, że konferencja będzie niezapomnianym przeżyciem.

Transplant Summit Poland 2023 zaprasza do udziału w niezwykłym spotkaniu ekspertów z różnych dziedzin medycyny, które odbędzie się 28 września w Muzeum Śląskim w Katowicach. Profesor Robert Montgomery poświęci swoje wystąpienie innowacjom w przeszczepach serca, a pozostali prelegenci zaprezentują swoje badania i opinie z zakresu psychologii, komunikacji i innych nauk medycznych.

Transplant Summit Poland 2023 będzie okazją do dyskusji na temat rozwoju i potrzeb społecznych w transplantologii. Niepowtarzalna sceneria Muzeum Śląskiego w Katowicach w połączeniu z wybitnymi mówcami zapewni wszystkim uczestnikom niezapomniane przeżycie.

Konferencja zapewnia uczestnikom możliwość zdobycia wiedzy na temat najnowszych zdobyczy medycyny, w tym przełomowych kierunków w chirurgii dziecięcej i transplantologii klinicznej, a także współpracy międzynarodowej w zakresie donacji narządów. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z dwoma wytyczonymi ścieżkami – medyczną i społeczną.

Budowanie wsparcia, edukacja i mobilizacja społeczna, a także jak rozmawiać na temat przeszczepów narządów – to tylko niektóre z zagadnień, które zostaną omówione w ramach ścieżki społecznej. Warsztaty będą skierowane do studentów medycyny, pielęgniarek i edukatorów, a szczegóły omawiać będą prof. Robert Montgomery i psycholog dr Joanna Heidtman.

Transplant Summit Poland zakończy się koncertem w Muzeum Hutnictwa Walcownia w Katowicach, na którym wystąpią wybitni artyści. To szczególne wydarzenie ma uhonorować wszystkich uczestników procesu transplantacji, a w szczególności dawców narządów i ich rodziny, oraz przyczynić się do promowania idei dawstwa narządów.

„Chcemy w ten symboliczny sposób podziękować wszystkim rodzinom polskich dawców. Wiemy, z jakimi emocjami musieli się mierzyć rodzice dzieci, którzy uratowali życie innych dzieci. Chcemy, by ich decyzje zostały zauważone i docenione, bo to niezwykle trudna, często heroiczna droga, jaką przeszli. Będzie to pierwszy w Polsce koncert z takim, niezwykle ważnym przesłaniem – mówi Renata Kościelniak. – Transplant Summit Poland ma integrować różne środowiska – kadry medyczne, media, artystów, liderów opinii – wokół tematu transplantologii i promocji idei dawstwa narządów” – podkreśla prezes Fundacji BGK. 

Konferencja stanowić będzie wstęp do miesiąca poświęconego transplantologii, który przyniesie zarówno wiele wydarzeń specjalistycznych, jak i możliwość zainicjowania szerokiej debaty społecznej.

Fundacja BGK we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym do Spraw Transplantacji „Poltransplant” zaprasza na konferencję, która otrzymała honorowy patronat Ministerstwa Zdrowia.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *