Serdecznie zapraszamy do udziału w 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa”, który odbędzie się w dniach od 18 sierpnia do 1 września 2023 roku. Bilety są już dostępne do nabycia, nie zwlekaj i zarezerwuj miejsce na tej niezapomnianej muzycznej uczcie.

Wszystkie bilety do Muzeum Chopina w Warszawie można zarezerwować online na stronie bilety.nifc.pl lub w kasach Muzeum od wtorku do niedzieli od godziny 10:00 do 18:00.

Bilety na Festiwal można kupić w kasie NIFCh, ul. Moniuszki 1, Warszawa, tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej bilety.festiwal@nifc.pl.

Festiwal to jedyny w swoim rodzaju event muzyczny, dzięki któremu możesz zażyć niezapomnianych wrażeń. Dołącz do nas i poznaj niesamowity świat muzyki Chopina!

Festiwal Chopinowski to wyjątkowe wydarzenie, oferujące wspaniałe koncerty, wystawy oraz warsztaty. Zapraszamy wszystkich do udziału w XV edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniach 15-25 sierpnia 2023 roku.

Nie możesz się doczekać? Śledź naszą stronę internetową, aby poznać wszystkie najnowsze informacje na temat Festiwalu!

Możesz także zapoznać się z szczegółowym programem Festiwalu, który znajdziesz tutaj.

Niezwykłe wykonania, wspaniały program i wybitni artyści – wszystko to czeka na Ciebie podczas XV Festiwalu Chopinowskiego!

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Festiwal Chopinowski zapowiada się na szczególnie wyjątkowy, ponieważ powrócą najwierniejsi przyjaciele: Kristian Bezuidenhout, Fabio Biondi, Benjamin Grosvenor, Philippe Herreweghe, Belcea Quartet i Apollon Musagète Quartett. Wsłuchajmy się także w interpretacje dwukrotnie wykonywanego „Koncertu Es-dur na dwa fortepiany” Wolfganga Amadeusza Mozarta, zagranego przez Dang Thai Sona i Bruce’a Liu oraz Kate Liu i Erica Lu z London Mozart Players pod dyrekcją Marka Mosia. A jako specjalny dodatek – z okazji drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, usłyszymy występy laureatów pierwszej edycji – Tomasza Rittera i Aleksandry Świgut.

Tegoroczny Festiwal Muzyki Polskiej będzie połączeniem historii i współczesności. Usłyszymy nieznane wersje utworów Chopina, Janiewicza, Mireckiego, Michałowskiego i Friedmana, wykonane przez Martynę Pastuszkę i Mateusza Kowalskiego. Fabio Biondi i Europa Galante wykonają oryginalną operę Stanisława Moniuszki – „Paria”. Apollon Musagète Quartett zaprezentuje natomiast utwory Zarębskiego i Lutosławskiego. Zwieńczeniem Festiwalu będzie „Koncert fortepianowy d-moll” Johannesa Brahmsa i „Symfonią Pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *