Zapraszamy do udziału w 12. edycji Sympozjum „Pamięć Europy” w Muzeum Historii Polski w dniach 21–24 maja br. Tematem tegorocznej odsłony jest narracja i upamiętnianie wolności. Wydarzenie, zorganizowane przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność (ESPS), gromadzi ponad 200 przedstawicieli instytucji pamięci z całego świata. Udział w sympozjum jest bezpłatny, zapraszamy do rejestracji.

Remigiusz Mróz, urodzony w Opolu, zdobył uznanie czytelników nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jego książki zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów od ponad dziesięciu lat, przyciągając czytelników z różnych pokoleń – od dwunastu do niemal stu lat. Jego spotkania autorskie gromadzą zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, często pochodzących z jednej rodziny. Mróz kształcił się i doktoryzował z prawa konstytucyjnego w Warszawie, co przyczyniło się do jego wszechstronnej wiedzy i sukcesu literackiego.

Według raportu o czytelnictwie Biblioteki Narodowej z 2017 roku, najpopularniejszym żyjącym polskim autorem został on. W 2019 roku osiągnął wydarzenie bez precedensu, wyprzedzając nie tylko krajowych, ale także zagranicznych pisarzy. Od tego czasu utrzymuje się na pierwszym miejscu popularności jako współczesny polski pisarz.

Remigiusz Mrozek, znany głównie z powieści kryminalnych i thrillerów, nie ogranicza się jedynie do tego gatunku literackiego. Autor eksperymentuje również z political fiction, powieściami historycznymi i science fiction. Jego książki poruszają ważne tematy społeczne, takie jak mniejszości narodowe i przemoc domowa. Dodatkowo, Mrozek jest ambasadorem kampanii „Kocham. Szanuję” przeciwko przemocy wobec kobiet.

Powieści Remigiusza Mroza zyskują coraz większą popularność na całym świecie, trafiając m.in. do USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Niemiec, Bułgarii, Węgier, Czech, Ukrainy i Japonii. Za granicą jest reprezentowany przez wpływową agencję literacką, The Knight Agency z siedzibą w Nowym Jorku.

Autor ma na swoim koncie aż osiem ekranizacji swoich powieści, które cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie – prawa do sfilmowania prawie wszystkich jego dzieł zostały już sprzedane.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *