Polscy jazzmani, Rafał Sarnecki Quintet, Confusion Project oraz Tomasz Chyła Quintet, powracają do Chin, aby dać blisko 20 koncertów w największych aglomeracjach, takich jak Chengdu, Chongqing, Pekin, Szanghaj, Shenzhen i Wuhan! Wydarzenia te są częścią projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” i będą trwały od 31 sierpnia do końca października. Zapraszamy do udziału!

Chińska publiczność będzie miała okazję wysłuchać wyjątkowych występów artystów, którzy w ubiegłych latach odwiedzali Chiny. Usłyszymy Rafała Sarneckiego Quintet (31.08-10.09), Confusion Project (16.09-24.09) oraz Tomasz Chyła Quintet (20.10-31.10). Muzycy zagrają w Chengdu, Chongqing, Hangzhou, Pekinie, Szanghaju, Shenzhen, Wuhan, Zhuhai, Xiamen, Xi’an. Nie zabraknie także koncertów w dużych salach koncertowych, a także w najbardziej prestiżowych klubach jazzowych Blue Note, JZ Club oraz Lavo.

Po trzech latach nieobecności, polska muzyka powraca do Chin. W ramach projektu JAZZ PO POLSKU, od 2014 roku odbyło się tam już 300 koncertów, w których wzięło udział ponad 100 muzyków. Najnowszą trasą, która zakończyła się w czerwcu br., był występ Mateusz Gawęda Trio, który zapewnił publiczności w Chinach niezapomniane wrażenia.

„W ramach naszego projektu w Chinach ciągu 10 lat wystąpiła plejada polskich, młodych jazzmanów. Artyści koncertowali w 30 różnych miastach, a w największych takich jak Pekin, Kanton, Szanghaj wielokrotnie – budując i umacniając markę polskiej muzyki improwizowanej, jako sztuki niespotykanej dotąd dla lokalnych odbiorców” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca JAZZ PO POLSKU.

Fundacja JAZZ PO POLSKU zaprasza na unikalny projekt „Dookoła Świata”. W ramach tego przedsięwzięcia polscy muzycy jazzowi i improwizatorzy wystąpią na 100 koncertach na 4 kontynentach. Inspiracją do tego projektu jest postać Pawła Edmunda Strzeleckiego – pierwszego Polaka, który okrążył świat (1834-1843). W trzyletniej trasie koncertowej wzięli udział Michał Ciesielski, Piotr Krępec i Mateusz Gawęda. Już w maju tego roku ich występy zaczęły się w Chinach.

Fundacja JAZZ PO POLSKU, we współpracy z Instytutem Polskim w Pekinie, Konsulatem Generalnym RP w Chengdu, Konsulatem Generalnym RP w Kantonie, Konsulatem Generalnym RP w Szanghaju, oraz Culture.pl, ogłasza trasę koncertową Rafała Sarneckiego Quintet, Confusion Project i Tomasza Chyły Quintet w Chinach. Projekt otrzymał wsparcie od Fundacji ARP, Województwa Podlaskiego, Instytutu Dyplomacji Gospodarczej, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Fundacji PZU, a także patronat medialny Jazz Forum i Warsaw Insider.

Rafał Sarnecki Quintet oferuje interesujące i wyjątkowe doświadczenie muzyczne. Skład zespołu składa się z jednych z najbardziej cenionych muzyków z Polski, Stanów Zjednoczonych i Chin. Zespół wystąpi na tournee po Chinach w sierpniu i wrześniu 2016 roku. Koncerty odbędą się w miastach takich jak Pekin, Chengdu, Xi’an, Szanghaj i Hangzhou.

Rafał Sarnecki Quintet tworzy muzykę niepowtarzalną w swym gatunku. Grając jazzowy standard, miksują go z takimi gatunkami jak soul, funk, rock, folk i World Music. Muzyka jest pełna inspiracji, barw i nastrojów.

Bądź na bieżąco z Rafał Sarnecki Quintet, odwiedzając ich stronę internetową http://www.rafalsarneckiquintet.com/. Sprawdź, gdzie będą grali, a także słuchaj ich zapętlonych utworów i albumów.

Nie przegap okazji, aby usłyszeć Rafał Sarnecki Quintet na żywo w Chinach w sierpniu i wrześniu 2016 roku. Koncerty odbywać się będą w wyjątkowych klubach i koncertowych salach, w tym w Blue Note Pekin, Oak Nose Chengdu i JZ Club Hangzhou.

Zespół zapewni entuzjastyczną i zaangażowaną publiczność zarówno stare, jak i nowe utwory. Dołącz do Rafał Sarnecki Quintet na ich podróży muzycznej po Chinach!

Projekt Confusion to trzyosobowy skład muzyczny, składający się z Michała Ciesielskiego na pianinie, Piotra Gierszewskiego na basie i Adama Golickiego na perkusji.

W dniach 16-24 września 2019 r. Grupa wystąpi na kilku koncertach w Chinach:

16.09, Golden Jazz Academy w Zhuhai,

17.09, Golden Jazz Academy w Zhuhai,

19.09, Lavo w Shenzhen,

20.09, Lavo w Shenzhen,

21.09, Blue Note Jazz Club w Pekinie,

22.09, Blue Note Jazz Club w Szanghaju,

23.09, ICMA w Pekinie,

24.09, JZ Club w Hangzhou.

Zapraszamy do oglądania koncertu Confusion Project w Chinach 2019 pod adresem: https://youtu.be/NIDgGhBFkvE 

Tomasz Chyła Quintet to pięcioosobowa grupa muzyków składająca się z Tomasza Chyły na skrzypcach, Emila Miszka na trąbce, Krzysztofa Hadrycha na gitarze, Konrada Żołniereka na kontrabasie oraz Sławka Koryzny na perkusji. Zespół występuje w Chinach w dniach od 17 do 29 października 2018 roku. Występy odbędą się w takich miejscach jak Xiamen, Wuhan, Chongqing, Chengdu, Xi’an, Hangzhou i Shenzhen. Możesz zobaczyć ich występy na ich kanale YouTube: https://youtu.be/xfEOiUru4rI

Tomasz Chyła Quintet to wyjątkowa grupa muzyczna złożona z pięciu doświadczonych muzyków. Ich muzyka łączy w sobie elementy jazzu, bluesa, rocka i klasyki, tworząc niepowtarzalny klimat. W październiku wybierają się w Chinach, gdzie zagrają w 10 miejscach. Ich występy będą pełne energii i magnetyzmu, a widzowie na pewno będą usatysfakcjonowani.

Jeśli chcesz usłyszeć wyjątkową muzykę w wykonaniu Tomasza Chyła Quintet, wejdź na ich kanał YouTube i zobacz ich występy w Chinach. Z pewnością nie będziesz zawiedziony!


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *