W tym roku majówka będzie idealnym czasem na odwiedzenie dwóch największych miast Słowacji. W Bratysławie odbędzie się wielogatunkowy festiwal na świeżym powietrzu, a lokalni artyści otworzą swoje galerie dla publiczności. W Koszycach po remoncie ponownie ożyje wyjątkowa Śpiewająca Fontanna, a wielka uroczystość upamiętni nadanie herbu miastu, co było ważnym wydarzeniem.

Nie można odwiedzić stolicy Słowacji bez zatrzymania się przy dominującym nad Dunajem Zamku Bratysławskiego. To tutaj można podziwiać wspaniały widok na okolicę, skorzystać z przewodnika, wejść na wieżę koronacyjną i odpocząć w barokowych ogrodach. Romantyczne uliczki Bratysławy skrywają jej autentyczne oblicze, które można odkryć podczas oryginalnych majowych wydarzeń.

Wydarzenia kulturalne w Nowej Cvernovce

1 maja odbędzie się Dzień Otwartych Galerii w Centrum Kultury i Kreatywności Nowa Cvernovka. Podczas tego wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję zwiedzić 140 galerii, uczestniczyć w teatrach dziecięcych, warsztatach i koncertach. Nowa Cvernovka to popularne miejsce, które przyciąga miłośników kultury i edukacji. Dzień Otwartych Galerii to doskonała okazja do poznania centrum i jego społeczności.

Zaplanowano Bratysławskie Juwenalia na 3 i 4 maja, co na pewno ucieszy miłośników muzyki. Ten festiwal odbywający się na świeżym powietrzu nad brzegiem Dunaju w stolicy Słowacji oferuje różnorodne gatunki muzyki w wyjątkowej lokalizacji. Wstęp na to niepowtarzalne wydarzenie jest bezpłatny.

Koszyce są gotowe do świętowania, ponieważ ich ikoniczna Fontanna Śpiewająca zostanie ponownie otwarta po gruntownej rekonstrukcji. Ta wyjątkowa fontanna, zlokalizowana zaledwie kilka metrów od historycznej katedry św. Elżbiety, zachwyca odwiedzających swoim repertuarem 200 piosenek, których rytm wytryskuje z 750 dysz. Oficjalne otwarcie odbędzie się podczas majówki, 4 maja, i będzie to niezapomniane wydarzenie, które dodatkowo urozmaicone będzie nowym oświetleniem oraz regularnymi spektaklami z Teatru Narodowego w Koszycach na ekranie wodnym.

Główna ulica w Koszycach jest sercem miasta, będąc historyczną i towarzyską arterią, która przyciąga tysiące odwiedzających. Zakochali się oni nie tylko w gotyckiej katedrze św. Elżbiety, ale także w urokliwej Śpiewającej Fontannie, która po rekonstrukcji zyska jeszcze większą sławę i urok. To niepowtarzalne miejsce, które z pewnością warto odwiedzić podczas pobytu w Koszycach.

W czasie majówki odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w darmowych wydarzeniach kulturalnych i społecznych zorganizowanych przez miasto Koszyce. XXX Dni Miasta Koszyce to okazja do uczczenia przyznania miastu herbu w roku 1369. Program obejmuje słowacki folklor, koncerty muzyki nowoczesnej, pokazy zabytkowych samochodów oraz targi rzemiosła na rynku. Propozycje na spędzenie majówki oferuje SLOVAKIA TRAVEL, państwowa agencja wspierania i promocji turystyki.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *