FILADELFIA–(BUSINESS WIRE)– Chestnut Hill Press, nowe wydawnictwo z siedzibą w Filadelfii, ogłosiło sześć tytułów, które opublikuje w pierwszej kolejności. „Skupiamy się na światowej literaturze, muzyce i sztuce, i jesteśmy dumni z naszego wyboru pozycji, które ukażą się nakładem wydawnictwa w każdej z tych kategorii” – powiedział James Miller, redaktor naczelny.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20221212005418/pl/.

„Aldek’s Bestiary” i „Benjamin Franklin „autorstwa Romualda Romana

Aldek’s Bestiary jest jedną z pierwszych publikowanych książek. „Pierwsza książka z gatunku beletrystyki w języku angielskim autorstwa polskiego powieściopisarza Romualda Romana zebrała obiecujące wczesne recenzje – wskazuje Miller. „Booklife” w Publishers Weekly opisuje zbiór opowiadań jako „dynamiczne, szczere i porywające opowieści”, a Kirkus Reviews zauważa, że zbiór ten cechuje „lekkość i dowcipny język”.

„>>Benjamin Franklin Radzi Jak Żyć<< (>>Benjamin Franklin Advises How to Live<<) według pierwszych doniesień również spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem”, jak dodaje redaktor. To kompendium mądrości Franklina autorstwa Romualda Romana napisane w języku polskim dla polskich odbiorców zawiera kilkanaście ilustracji amerykańskiego artysty Normana Rockwella.

Lista wydawcy na rok 2023

„No Exit Zone” to planowany na jesień 2023 r. angielski przekład powieści „Ośrodek Zero”, buntowniczego dzieła Romualda Romana z 2014 r. opisanego przez kwartalnik „Tatry” jako „doskonała satyra na komunistyczną Polskę, napisana z werwą i dowcipem”.

W kategorii muzyki na 2023 r. planowane jest wydanie dzieła „Nadia Boulanger: War Years in America and Her Last Decades”, pierwszego biograficznego studium dotyczącego drugiej połowy życia wielkiej francuskiej mistrzyni. „Jest to książka napisana dla miłośników muzyki, jednak jej szczegółowy indeks i nowe materiały – w tym setki niedawno odkrytych listów wymienionych między Boulanger a jej uczennicą Ruth Robbins – sprawią, że będzie to cenna pozycja także dla naukowców – wyjaśnił James Miller.

„Life and Music” autorstwa Idil Biret to wyjątkowy zapis historyczny życia tej niezwykłej pianistki. Proza Biret, doskonałej pianistki, jest wybitna i ukazuje jej błyskotliwy intelekt, ludzką wrażliwość oraz duchową ciekawość. Jej wspomnienia ukażą się jesienią 2023 r.

Pierwsza książka poświęcona sztukom wizualnym

„Landscapes”, która również ma ukazać się jesienią 2023 r., jest pierwszą pozycją Chestnut Hill Press dotyczącą sztuk wizualnych. Obejmuje ona dzieła mistrzyni malarstwa olejnego Alden Heck, która przez czterdzieści lat wykładała sztukę w Germantown Friends School w Filadelfii. „Potrafi ona uchwycić moment zaraz przed nastaniem jasności” – stwierdza Richard Rosenfeld, właściciel galerii sztuki.

Książki „Aldek’s Bestiary” i „Benjamin Franklin Radzi Jak Żyć” można znaleźć na stronie www.chestnuthillpress.com oraz w serwisie Amazon.

Linki:

„Banjamin Franklin Radzi Jak Żyć”

„Aldek’s Bestiary”

Chestnut Hill Press

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221212005418/pl/.

Źródło: Chestnut Hill Press

KONTAKT:

Jim Miller

e-mail: Jim@chestnuthillpress.com

tel. +1 360-298-5428

Źródło informacji: Business Wire

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *