Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie powraca po remoncie z odnowioną ekspozycją, wystawami czasowymi oraz ekscytującymi wydarzeniami, które zostały specjalnie przygotowane z myślą o długim weekendzie majowym, który rozpocznie się już w sobotę 29 kwietnia.

Muzeum Chopina wzbogacone zostało o nowe elementy, aby dać zwiedzającym pełniejszy obraz życia i twórczości Fryderyka Chopina. Wśród wielu oryginalnych obiektów, z którymi zapoznać się można na stałej ekspozycji, znajdują się także niepowtarzalne dzieła, jak choćby portret Chopina namalowany przez Teofila Kwiatkowskiego – przyjaciela kompozytora. Dzięki temu wyjątkowemu eksponatowi Muzeum Chopina jest jednym z najciekawszych miejsc, do których każdego roku przybywają tłumnie turyści z Polski i zagranicy.

Muzeum Chopina oferuje teraz niezwykłą okazję do poznania bliżej życia i twórczości Fryderyka Chopina poprzez trzy cykliczne pokazy: rękopisów muzycznych, listów oraz obiektów konserwatorskich. W dniu otwarcia zobaczyć można będzie listy Chopina do Wojciecha Grzymały i George Sand, a także oryginalny portret kompozytora autorstwa tej drugiej.

W związku z obchodami 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, Muzeum Fryderyka Chopina zaprasza do oglądania specjalnej ekspozycji czasowej związanej z wierszem Cypriana Kamila Norwida – „Fortepian Chopina”. Rękopis tego dzieła, udostępniony przez Bibliotekę Narodową, będzie wystawiony w muzeum do niedzieli 21 maja.

Paragrafy zmienione:

Odwiedzający Muzeum będą mieli okazję usłyszeć piękne melodie Fryderyka Chopina na żywo w Sali Koncertowej. Weekendowy repertuar obejmuje krótkie recitale o 12:00, 15:00 i 17:00, które są wliczone w cenę biletu wstępu. Aby wspierać młodych utalentowanych muzyków, Muzeum organizuje regularnie wtorkowe koncerty z cyklu „Młode talenty” o godzinie 17:00.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać rzadko wykonywanych utworów Chopina, których wykonanie w kameralnym otoczeniu Sali Koncertowej Muzeum będzie niezapomnianym przeżyciem.

Zapraszamy wszystkich do Muzeum w dniach 29.04-3.05, aby w cenie biletu posłuchać koncertu pianistów grających utwory Chopina o godz. 12:00, 15:00 i 17:00.


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *