Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, opowiedział nam o tym, jak wykorzystać potencjał całego zespołu medycznego, aby lekarz nie był już samotną wyspą, ale stał się częścią większego, zintegrowanego systemu. Podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych wyraził on swoje stanowisko w tej kwestii.

„Coraz bardziej zbliżamy się do modelu zespołu terapeutycznego. Coraz bardziej, jako lekarze, mamy poczucie, że jedna osoba w ochronie zdrowia niewiele znaczy i może. To współdziałanie z członkami innych zawodów medycznych daje optymalne efekty” – podkreślił prezes NRL.

Aby pacjent mógł odczuć skuteczność leczenia, konieczne jest wsparcie odpowiedniej diety, aktywności fizycznej oraz fizjoterapii. To wsparcie uzupełnia terapię lekarza i daje nadzieję na pozytywny wynik. Lekarze uważają, że ich opieka jest tylko częścią całego procesu leczniczego, który jest niezwykle ważny w uzyskaniu pełnego wyzdrowienia.

„Co z tego, że pacjent trafia na wizytę lekarską, gdy później nie stosuje się do zaleceń? Nie wspiera tego dietą, aktywnym trybem życia, fizjoterapią. Nie dostaje się na rehabilitację, nie ma wsparcia psychologicznego. Potem wraca do lekarza, który znowu ordynuje leki, ale bez wsparcia pozostałego personelu medycznego tego zdrowia nie przywrócimy pacjentowi” – zaznaczył prezes NRL.

Kongres Zdrowia w Katowicach w 2021 roku okazał się wielkim sukcesem. Wydarzenie gromadziło setki ekspertów z dziedziny ochrony zdrowia, przedstawicieli biznesu, polityków, lekarzy, samorządowców i naukowców. Serwis Zdrowie był jednym z partnerów medialnych tego ważnego wydarzenia.

Dwudniowy Kongres Zdrowia, który miał miejsce w dniach 9-10 marca 2021 roku w Katowicach, był wielkim wydarzeniem, które przyciągnęło setki menadżerów, polityków, lekarzy, przedstawicieli biznesu, samorządowców i naukowców. Serwis Zdrowie miał zaszczyt być jednym z partnerów medialnych Kongresu.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *