Lato jest kojarzone z truskawkami przez ponad połowę Polaków, po nich czereśnie i maliny. Również wiśnie, borówki, agrest, czerwoną i czarną porzeczkę są postrzegane jako owoce symbolizujące lata. Z warzyw, ogórki i fasolka szparagowa są wymienione jako najczęściej wskazywane symbole lata.

Nasz wybór wyboru symboli lata jest oparty na wielu czynnikach, w tym popularności, wizualnej atrakcyjności i trendach. Wybraliśmy trzy symbole, które wyrażają charakterystyczne cechy lata – słońce, woda i plaża.

Nasz wybór symboli lata opiera się na długich i starannych poszukiwaniach. Wybraliśmy trzy wyjątkowe symbole, które doskonale oddają charakter i piękno lata – słońce, woda i plaża.

Jeśli chodzi o owoce najczęściej kojarzone z latem, to truskawki są wyborem numer jeden (56%). Nieco dalej znajdują się czereśnie (45%) oraz maliny (44%). Rzadziej wymieniane były wiśnie (33%), śliwki (25%) i borówki (23%).

Oprócz wymienionych wyżej owoców, wśród symboli lata pojawiały się także czerwona porzeczka (18%), czarna porzeczka (17%), gruszki (16%) oraz jeżyny (16%). Zbiory innych owoców, takich jak aronia (6%) i rokitnik (3%), przypadają na przełom sierpnia i są mniej popularne wśród badanych.

Rok 2020 był wyjątkowy dla wszystkich nas. Mimo trudnych okoliczności, wciąż znaleźliśmy siłę, aby odnieść sukcesy i cieszyć się z małych radości. Symbolizują je trzy gwiazdy, które znajdują się na zdjęciu.

Symbolem tego lata pełnego wyników są trzy gwiazdy, które oznaczają wszystkie wyjątkowe osiągnięcia, które zrealizowaliśmy w 2020 roku. Przetrwaliśmy trudne czasy, dostrzegliśmy małe radości, zdobyliśmy nowe doświadczenia i odnieśliśmy sukcesy. Każda gwiazda symbolizuje jeden z tych wyjątkowych sukcesów.

Najczęściej wskazywanymi jako symbole lata owocami były truskawki (65%), winogrona (19%) i melony (13%). Nieco mniej wymieniano kiwi (6%) i arbuza (4%).

Ogórki, fasolka szparagowa i botwina są bez wątpienia najbardziej charakterystycznymi warzywami lata. Są one często wykorzystywane w kolorowych sałatkach, które stanowią prawdziwą ozdobę letnich stołów.

Truskawki i winogrona to najbardziej kojarzone z latem owoce. Ich słodki smak i soczysta konsystencja są idealnym uzupełnieniem letnich deserów.

Podczas upalnych dni warto sięgać po warzywa i owoce, które można przyrządzić w oryginalny sposób. Zdrowe i smaczne posiłki zapewnią nam zdrowie i dobrą kondycję przez całe lato.

Badanie zrealizowano w dniach 18-23 sierpnia 2023 r. na próbie 1015 dorosłych Polaków w wieku co najmniej 15 lat. Przeprowadzono wywiady bezpośrednio w domach respondentów (CAPI), w których pytano ich o to, jakie owoce i warzywa dla nich symbolizują lato.

Projekt został sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce! V edycja”.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *