Letni wypoczynek w Kozienicach? Oczywiście. Dzięki różnorodnym opcjom, można zdecydować się na jednodniowy, weekendowy lub dłuższy pobyt. Kozienice słyną z doskonałej infrastruktury i atrakcyjnego położenia w Dolinie Środkowej Wisły, otoczonej lasami Puszczy Kozienickiej. Możliwości spędzenia wolnego czasu jest wiele.

W okresie wakacyjnym, niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszy się relaks nad Jeziorem Kozienickim, na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS. Rodziny z małymi dziećmi często wybierają kozienicki „Ogród Jordanowski” lub Wodny Plac Zabaw w Parku Rekreacyjno-Sportowym. Dla osób aktywnych rekomendowane są liczne trasy rowerowe oraz ścieżki nordic walking, o różnej długości i poziomie trudności. Dodatkową atrakcją są spływy kajakowe po rzece Radomce.

W A K A C Y J N Y  H A R M O N O G R A M

OŚRODEK REKREACJI I TURYSTYKI KCRiS / Jezioro Kozienickie

Podczas letnich wakacji, od 10:00 do 18:00, można korzystać ze strzeżonego kąpieliska i wypożyczalni sprzętu wodnego. Na terenie ORiT znajdują się:

•    3 korty tenisowe dostępne codziennie od 07:00 do 22:00 – rezerwacja w recepcji pensjonatu tel. 48 614 60 91, 2 miejsca na ogniska, altana dla 15 – 20 osób, świetlica z bilardem, ping pongiem, dartem, kometką i grami planszowymi, boisko do koszykówki, dwa boiska do piłki siatkowej oraz boisko do gry w boccia – ogólnodostępne, Park Linowy czynny codziennie od godziny 11:00 do 19:00. ORiT oferuje również wypożyczenie rowerów po uprzedniej rezerwacji.

KRYTA PŁYWALNIA „DELFIN”

Kryta pływalnia jest otwarta codziennie od 06:00 do 22:00. Centrum Odnowy Biologicznej jest czynne od 1 lipca do 31 sierpnia codziennie od 15:00 do 21:30. Fitness Club KCRiS jest czynny od poniedziałku do soboty od 06:30 do 21:30.

Plac zabaw w Parku Rekreacyjno-Sportowym jest otwarty w sezonie letnim od poniedziałku do czwartku od 10:00 do 18:00, a od piątku do niedzieli od 10:00 do 20:00.

Zapraszamy do korzystania z Wodnego Placu Zabaw w Parku Rekreacyjno-Sportowym, gdzie czekają na was liczne atrakcje sportowe i rekreacyjne.

Wakacyjna oferta w Kozienicach

Kozienicka oferta wakacyjna obejmuje także zorganizowane, ogólnodostępne zajęcia kulturalne i sportowe przygotowane przez gminne jednostki.

Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice im. Ks. F. Siarczyńskiego

Biblioteka Główna i jej filie organizują ogólnodostępne, wakacyjne zajęcia pod hasłem „Biblioteka pełna letnich przygód – przyjdź i zobacz!”. Dla chętnych czeka wiele atrakcji, takich jak warsztaty literacko-artystyczne, warsztaty plastyczne, zabawy z nowymi technologiami, długopisy 3D, gry planszowe i wiele innych! Więcej informacji na stronie www.biblioteka-kozienice.net oraz profilach Facebook poszczególnych placówek.

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka organizuje letnią akcję „Lato w mieście – wakacje 2024 z KDK”, oferując zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kozienice (zapisy obowiązkowe). Kino KDK działa bez zmian, z nowym repertuarem, i zaplanowało letnie seanse w ramach akcji „Kino dla ciekawych” i „Filmowe środy w kinie KDK”, oraz poranki filmowe dla dzieci. Kino KDK będzie miało przerwę wakacyjną od 25.07 do 15.08. Więcej informacji na stronie www.dkkozienice.pl.

Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu (KCRiS) oferuje szereg bezpłatnych zajęć sportowych w okresie letnim. Wśród propozycji znajdują się nauka gry w tenisa i pływania, biegi na stadionie lekkoatletyczno-sportowym oraz maraton nordic walking. Dodatkowo, w kalendarium sportowych wydarzeń zaplanowano różnorodne imprezy, takie jak rajd rowerowy, wyścig kolarski, turnieje piłki siatkowej i nożnej, piknik siatkarski oraz triathlon. Zapisy do wszystkich zajęć odbywają się zgodnie z regulaminami dostępnymi na stronie internetowej: www.kcris.pl.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w lipcu i sierpniu według ustalonego harmonogramu. Dla miłośników sportu i rekreacji czeka wiele atrakcyjnych propozycji, które umożliwią aktywne spędzenie czasu w okresie letnim. Nie zabraknie także wycieczki rodzinnej na zakończenie lata do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące terminów i miejsc odbywania się poszczególnych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej KCRiS.

Muzeum Regionalne w Kozienicach im. Prof. T. Mikockiego zaprasza na wakacyjne zwiedzanie codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w godzinach 11.00-17.00 (ostatnie wejście na wystawę o godz. 16.30). Na wystawie będzie można podziwiać Kozienickich mistrzów ludowego rzeźbiarstwa i ich dzieła, Galerię malarstwa im. Stanisława Westwalewicza, Melchiora Wańkowicza pod Monte Cassino oraz Kozienicki album.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Regionalnego w Kozienicach im. Prof. T. Mikockiego podczas wakacji. Muzeum jest otwarte codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w godzinach 11.00-17.00 (ostatnie wejście na wystawę o godz. 16.30). Na wystawie będzie można zobaczyć Kozienickich mistrzów ludowego rzeźbiarstwa i ich dzieła, Galerię malarstwa im. Stanisława Westwalewicza, Melchiora Wańkowicza pod Monte Cassino oraz Kozienicki album.

Stowarzyszenie Stacja Kultura prezentuje nową wystawę Pro Natura, przedstawiającą prace artystów związanych z miastem i jego mieszkańcami.

W sierpniu Muzeum Kozienice zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty plastyczne oraz drugą edycję akcji „Międzynarodowy Dzień Fotografii”. Więcej informacji na www.muzeum-kozienice.pl.

Więcej informacji o wydarzeniach można znaleźć na stronach internetowych oraz profilach Facebook poszczególnych jednostek. Aktualności, zapowiedzi i relacje będą również udostępniane na oficjalnej stronie internetowej Gminy oraz jej profilu na Facebooku.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *