RIJAD, Arabia Saudyjska–(BUSINESS WIRE)– Na stadionie Króla Fahda w Rijadzie, o godzinie 22:00 (czasu lokalnego), odbyła się konferencja prasowa przed jutrzejszym finałem Superpucharu Włoch rozgrywanym między drużynami AC Milan i Inter Mediolan, organizowanym przez saudyjskie Ministerstwo Sportu w ramach serii wydarzeń sportowych podczas drugiego Diriyah Season.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230117006055/pl/ 

Konferencję prasową rozpoczął trener AC Milan Stefano Pioli, natomiast Davide Calabria zaprezentował tę wspaniałą imprezę.

„Jest to ważny mecz decydujący o zdobyciu trofeum. Mecze przeciwko Interowi w ostatnich sezonach zawsze były trudne i zaciekłe. Dzień przed finałem nie można stwierdzić, czy będzie trudno czy łatwo. Jest to silny przeciwnik, zawsze wymagający, nawet w wygranych przez nas meczach. Będziemy musieli zagrać na jak najwyższym poziomie – powiedział trener Pioli. – Cieszę się, że jestem w Arabii Saudyjskiej z okazji tego wydarzenia i wraz z drużyną chcemy miło spędzić tu czas, doświadczając gościnności panującej w królestwie” – dodał.

Trener Pioli, odpowiadając na pytanie dotyczące gry reprezentacji Arabii Saudyjskiej w piłce nożnej, powiedział: „Widzieliśmy, w jaki sposób reprezentacja Arabii Saudyjskiej osiągnęła cenne zwycięstwo nad Argentyną podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze 2022, które odbiło się pozytywnym echem na całym świecie, a tym samym pokazało szczególny obraz piłki nożnej w Arabii Saudyjskiej”.

Simone Inzaghi, trener Interu Mediolan, także wyraził swoje zadowolenie z udziału w wydarzeniu w Arabii Saudyjskiej i powiedział: „Cieszymy się, że jesteśmy tu, w Rijadzie, i widzimy wielu kibiców noszących koszulki Interu Mediolan”.

W odniesieniu do jutrzejszego meczu Inzaghi powiedział: „Zdajemy sobie sprawę z wagi tego meczu, a co więcej, mamy derby w finale. Postaramy się zagrać świetny mecz. – podsumował, i dodał – to pierwsze trofeum do zdobycia w tym sezonie i chcemy wypaść jak najlepiej”.

Na pytanie o znaczenie jutrzejszej wygranej odpowiedział: „Uważam, że to wielkie osiągnięcie, nie wszystkie drużyny są w stanie dotrzeć do tego etapu”.

Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230117006055/pl/ 

Źródło: Saudi Arabia Ministry of Sport

KONTAKT:
Dany Abadie
Dyrektor zarządzający
e-mail: dany.abadie@squidnomad.com 

Źródło informacji: Business Wire

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *