19 stycznia 2022 r. „Wiedeńskie marzenia na lodzie” rozpoczną swój 27. sezon. Przez 47 dni znów będzie można jeździć na łyżwach na wiedeńskim Rathausplatz – na wysokim poziomie, w niezwykłej scenerii i w bezpiecznym otoczeniu. W tym roku powierzchnia lodu będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Łącznie 9.500 m² będzie dostępnych dla czystej przyjemności jazdy na łyżwach. Dodatkowa platforma widokowa zaoferuje odwiedzającym fantastyczny widok na spektakularne oświetlenie i romantycznie wijące się ścieżki lodowe w parku Rathauspark. A dzięki nowemu systemowi biletowemu można uniknąć stania w kolejkach do kas. W tym roku każdy, kto kupi bilet online, może wejść na lód bez bezpośredniego kontaktu i zaoszczędzić 10 procent ceny. 

Burmistrz Wiednia, Michael Ludwig, cieszy się na rozpoczęcie sezonu i podkreśla, jak ważna jest możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

„Bardzo ważne jest dla mnie, aby nawet w tych trudnych czasach zaoferować mieszkańcom Wiednia bezpieczne przeżycia w mieście. Dlatego cieszę się, że >>Wiedeńskie marzenia na lodzie<< mogą odbyć się również w tym roku na Rathausplatz, w ścisłej zgodności ze środkami ochrony przeciwpandemicznej. W ten sposób wszyscy wiedeńczycy, którzy lubią jeździć na łyżwach, mogą bezpiecznie korzystać z ćwiczeń na świeżym powietrzu. Sport na lodzie nie tylko wspiera jakość życia w mieście, ale także zdrowie wiedeńczyków“. 

Ponadto miasto Wiedeń ponownie zaprasza wszystkie wiedeńskie przedszkola, szkoły i świetlice szkolne do bezpłatnej jazdy na łyżwach w tym sezonie. Promocja szkolna obowiązuje w dni nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.wienereistraum.com

Źródło informacji: Eurocomm-PR

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *