MAGDEBURG, Niemcy, 30 maja 2022 r. /PRNewswire/ — Wielkimi krokami zbliża się lato i większość z nas już cieszy się z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nadejście cieplejszej pory roku sprawia, że dla wielu osób nadszedł czas, aby wyjść z domu i zażyć trochę ruchu lub odkryć nowe, ciekawe miejsca. Saksonia-Anhalt zaprasza do skorzystania z różnorodnych atrakcji, takich jak wędrówki po górach Harz, spacery po malowniczych parkach krajobrazowych z zamkami i pałacami, jazda na rowerze po rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych oraz spływy kajakowe rzekami Unstrut i Saale. To zaledwie kilka spośród szerokiej gamy możliwości spędzenia aktywnego i relaksującego urlopu. Przy okazji można odkryć liczne ciekawe miejsca historyczne i zwiedzić zabytkowe miasta.

W naszym wakacyjnym niezbędniku prasowym, 2022_PressekitSommer_gesamt_EN-zusammengefuegt-komprimiert.pdf (sachsen-anhalt-tourismus.de) zestawiliśmy propozycje najciekawszych zajęć w pięciu regionach turystycznych: Altmark, Harz, Elbe-Börde-Heide, Saale-Unstrut i obszarze Światowego Dziedzictwa Kulturowego Anhalt-Dessau-Wittenberg, a także w dużych miastach Magdeburg, Halle (Saale) i Dessau-Roßlau. Szczególną uwagę zwróciliśmy na jazdę na rowerze, zwłaszcza po prowadzących po płaskim terenie ścieżkach rowerowych wzdłuż rzeki Saale i Łaby oraz przez otwarte tereny Altmarku. Doskonałe możliwości poznania piękna okolicy i licznych zabytków kultury istnieją również w przypadku jazdy konnej i spływów kajakowych. Miłośnicy bujnej roślinności z przyjemnością odwiedzą podczas swojej podróży po Saksonii-Anhalt historyczne ogrody i parki, które tworzą sieć Gartenträume (Ogrodowe Marzenia). Tego lata organizowanych jest również szereg imprez kulturalnych na świeżym powietrzu, takich jak koncerty, przedstawienia teatralne i widowiska.

Szczególnych wrażeń może dostarczyć każda z trzech historycznych warzelni soli, które nadal funkcjonują na tym terenie, w tym najstarsze uzdrowisko solne w Niemczech. Region Harzu oferuje możliwości przyjemnego wypoczynku, na przykład podczas wycieczki poznawczej niewielkimi pojazdami gąsienicowymi po lesie lub na wędrówce z osiołkami Hansem, Liese, Lolą i Lotte. Zdaniem odwiedzających odkrywanie Saksonii-Anhalt w ten sposób jest zdecydowanie bardziej relaksujące niż pobyt w centrum wellness. Do dyspozycji turystów są również atrakcje dla miłośników szybkości, jak na przykład otwarta w tym roku katapulta na zaporze Rappbode, za pomocą której zwiedzający mogą się katapultować z platformy widokowej w otoczeniu spektakularnego krajobrazu.

Usługodawcy turystyczni w Saksonii-Anhalt są doskonale przygotowani i na terenach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz w małych miejscowościach i większych miastach regionu organizują szeroki wachlarz imprez kulturalnych. Nie ma potrzeby wyjeżdżać daleko od domu, ponieważ jest „Saksonia-Anhalt. Absolutnie zachwycająca!”

Więcej informacji na temat obszaru turystycznego Saksonia-Anhalt można znaleźć na stronie:

https://saxony-anhalt-tourism.eu/

https://echtschoensachsenanhalt.de/

A także na stronach mediów społecznościowych IMG: IMG_Tourismus (@IMG_Tourismus) / na Twitterze, Reiseland Sachsen-Anhalt (@reiseland_sachsen_anhalt) • Zdjęcia i filmy na Instagramie oraz Reiseland Sachsen-Anhalt – Strona główna | Facebook

Wybrane zdjęcia dostępne tutaj: https://reiseland.sachsen-anhalt-bilder.de/app.html#/public/88fab130-d5f4-11ec-9301-bfe9d6396fa8

W naszej bazie zdjęć znajduje się jeszcze więcej fotografii.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1824912/Bike_ride_at_the_river_Elbe.jpg

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1824913/Historic_Bernburg_Castle.jpg

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1824914/The_historic_market_place_of_Halle.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1824744/IMG_Logo.jpg

Źródło: Investment and Marketing Corporation Saxony Anhalt (IMG)

KONTAKT:

Frauke Flenker-Manthey

tel.: +49 391 568 9971

e-mail: flenker-manthey@img-sachsen-anhalt.de

Sabine Kraus

tel.: +49 391/ 568 99 20

e-mail: sabine.kraus@img-sachsen-anhalt.de

Źródło informacji: PR Newswire

 


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *