Wkrótce turyści odwiedzający Burkatów będą mieli możliwość wypożyczenia kajaków, a w Bystrzycy Dolnej będą mogli skorzystać z nowej stanicy rowerowej i pola biwakowego. Budowa kolejnych obiektów turystycznych została zakończona.

W najbliższą niedzielę, 11 lutego, społeczność Bystrzycy Dolnej będzie świętować uroczyste otwarcie nowej stacji rowerowej wraz z polem biwakowym. Obiekt ten był długo wyczekiwany przez mieszkańców sołectwa Bystrzyca Dolna i będzie miejscem spotkań i aktywnego wypoczynku.

Warto zaznaczyć, że gmina Świdnica otrzymała blisko 6,8 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę infrastruktury turystycznej oraz sportowej. Od kilku tygodni mieszkańcy Wilkowa mogą korzystać z nowego miejsca spotkań, jakim jest stanica rowerowa w ich sołectwie.

Stanica rowerowa wraz z polem biwakowym w Bystrzycy Dolnej otrzymała dofinansowanie rządowe i zostanie uroczyście otwarta w niedzielę, 11 lutego o godz. 16:00. Powierzchnia użytkowa nowej stanicy wynosi 132,52 m2.

Obiekt ma wysokość 6,8m, długość 18,24m i szerokość 8,9m. Główna sala spotkań zajmuje 92,04m2, a dodatkowe pomieszczenie spotkań na I piętrze 31,91m2. Ponadto w okolicy znajduje się pole biwakowe o powierzchni około 2000m2. Całkowity koszt inwestycji, wraz z wyposażeniem obiektu, wynosi ponad 1,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,305 mln zł. Firma ESP Comfort Sp. z o.o. z Prochowic była wykonawcą zadania.

Wkrótce turyści odwiedzający Burkatów będą mieli możliwość wypożyczenia kajaków oraz skorzystania z nowych atrakcji, takich jak stanica rowerowa, plac zabaw dla dzieci, wiata parkingowa na rowery i stacja do ładowania rowerów elektrycznych. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 1,74 mln zł, z czego 1,25 mln zł pochodziło z rządowego wsparcia. Firma EMBUD Sp. z o.o. z Kątek była wykonawcą projektu.

Wszystkie nasze stacje są zasilane ekologicznymi źródłami energii, takimi jak pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne i panele fotowoltaiczne zamontowane na budynkach.

Planowane inwestycje w infrastrukturę turystyczną w gminie Świdnica, finansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, obejmują nie tylko stacje rowerowe i przystanie kajakowe. Miłośnicy jazdy na rowerze będą mieli do dyspozycji sieć singletracków w okolicy Bystrzycy oraz nową trasę pump track w Lubachowie, spełniającą wymagania techniczne tras Mtb-Xc. Ponadto w Wiśniowej planowane jest zakończenie budowy kładki pieszo-rowerowej łączącej oba brzegi Bystrzycy, co ułatwi komunikację pomiędzy sołectwami Niegoszów i Wiśniowa.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *