Beata Szafraniec została wybrana na nową dyrektorkę Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie w wyniku postępowania konkursowego. Objęła stanowisko 1 lipca i jej umowa obowiązuje do końca czerwca 2030 roku. Szafraniec jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz ma ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu w ochronie zdrowia.

Przed objęciem stanowiska dyrektorki szpitala, Szafraniec zajmowała kierownicze stanowiska w różnych firmach związanych z opieką zdrowotną, m.in. w spółce medycznej i Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Mieszka na stałe w Katowicach i ma doświadczenie w zarządzaniu finansami, administracją i logistyką w sektorze ochrony zdrowia.

Warto przypomnieć, że na koniec maja br. w konkursie zgłosiło się 3 kandydatów, z których żaden nie był związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie. Komisja najwyżej oceniła kompetencje oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego z siedzibą przy ul. Mirowskiej, przedstawioną przez obecną dyrektorkę.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *