Zbliża się lato, dni są coraz dłuższe, coraz częściej korzystamy z rekreacji na świeżym powietrzu, dlatego pomyśleliśmy, że warto znaleźć jeszcze jeden do tego powód, a mianowicie czytać na powietrzu, a przynajmniej wyjść z domu po książkę – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Wziąć ją lub przekazać, ponieważ od dziś mamy w Choroszczy kolejny trzy punkty, które ku temu służą. To budki z książkami, z których możemy lektury pobrać lub je tam zostawić. Do takiej czytelniczej wymiany serdecznie wszystkich zachęcamy – konkluduje włodarz Gminy Choroszcz.

Trzy drewniane stylowe budki na książki stanęły w szczególnie często odwiedzanych miejscach Choroszczy: tuż przy przystanku na Rynku 11 Listopada, na Bulwarach przy tężni, a także nad „Kominowym Bajorem” – w przestrzeniach otwartych i wielopokoleniowych, tam gdzie mieszkańcy i odwiedzający lubią przebywać i spędzać czas.

Na chwilę obecną lektury, jakie w tych miejscach się pojawiły, dotyczą głównie Gminy Choroszcz (choć nie tylko), ale miejmy nadzieję, już niedługo znajdą się tam inne pozycje, z których skorzystają użytkownicy. Pamiętajmy jednak, by ani książek, ani budek nie niszczyć – są one naszym wspólnym dobrem; prosimy również, by do budek dostarczać takie egzemplarze (lektury w takim stanie), których nie wstydzilibyśmy się i sami chcielibyśmy otrzymać. Wierzymy, że wszyscy to doskonale rozumiemy.

Szczerze zachęcamy: wymieniajmy się książkami, czytajmy i z powodzeniem zaczytujmy się w Choroszczy!

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane ze środków Gminy Choroszcz w ramach „Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz na 2022 rok”.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *