W ramach aukcji na rzecz 32. Finału WOŚP można wylicytować cyfrową wersję obrazu „Pokój dziecinny” autorstwa Rafała Olbińskiego z 1999 roku jako token NFT. Jest to pierwsze dzieło artysty dostępne w tej formie. Oprócz Olbińskiego, swoje prace w postaci tokenów NFT udostępnili także: Sabina Maria Grzyb, Marcin Mikołajczak i Szymon Chwalisz. Kolekcję przygotowała firma SmartVerum, która oferuje kompleksowe i bezpieczne rozwiązania dla artystów i kolekcjonerów zainteresowanych sztuką cyfrową.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Piotrem Mysłakowskim, autorem książki „Wspomnienia o Chopinie”, która niedawno ukazała się nakładem naszego instytutu. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będzie można poznać bliżej tajniki twórczości Chopina oraz posłuchać ciekawych anegdot i historii związanych z życiem kompozytora.

Zaplanowano spotkanie na 29 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie (ul. Okólnik 1). Aby wziąć udział, konieczna jest rezerwacja bezpłatnych wejściówek, które można dokonać na stronie bilety.nifc.pl.

Podczas tego wydarzenia będzie można posłuchać recitalu fortepianowego oraz wysłuchać aktorskiej interpretacji wybranych wspomnień. Dodatkowo, w dniu wydarzenia będzie można nabyć książkę w sklepie stacjonarnym w Muzeum Chopina z 30% zniżką.

Wiele osób, które znały Fryderyka Chopina osobiście lub tylko krótko, pozostawiło po sobie pamiętniki, listy, dzienniki i relacje, które pozwalają nam lepiej poznać artystę. Choć ich subiektywność może prowadzić do różnych obrazów Chopina, to właśnie różnorodność tych wspomnień stanowi ich wartość.

W książce Wspomnienia o Chopinie znajdują się relacje i wspomnienia na temat życia Chopina i jego bliskich, napisane przez osoby o różnym pochodzeniu i statusie społecznym, od Władysława Mickiewicza do służącego Jana. Jest to cenne źródło informacji, które pozwala na potwierdzenie, uszczegółowienie lub obalenie nieprawdziwych wydarzeń z życia polskiego kompozytora.


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *