W tym roku do udziału w Warszawskim Festiwalu Filmowym zgłoszono pięć tysięcy filmów z 96 krajów świata, czyli prawie wszystkich państw, w których powstają produkcje filmowe. 

Bilety na Festiwal są do nabycia w sprzedaży internetowej na stronie www.wff.pl, w aplikacji mobilnej, a także na stronach: GOING oraz Empik Bilety. Od 10 października bilety będzie można kupić w kinie Atlantic, a od 14 października również w Multikinie Złote Tarasy.  

W tym roku festiwal otworzy obraz „Niebezpieczni dżentelmeni”, w reżyserii Macieja Kawalskiego. Jest to historia czterech znakomitości zakopiańskiej bohemy z początku XX wieku. 

„To film z fantastyczną, gwiazdorską obsadą: Tomasz Kot w roli Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Marcin Dorociński w roli Witkacego, Andrzej Seweryn jako Joseph Conrad i Wojciech Mecwaldowski jako Bronisław Malinowski. Taka jazda bez trzymanki przez 107 minut” – poleca Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

W ramach współpracy z Międzynarodowym Festiwalem w Odesie podczas 38. WFF organizowany jest Konkurs Ukraiński. Festiwal nie może się odbyć w Odesie ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę.

„Zapraszam serdecznie na filmy z Konkursu Ukraińskiego zarówno Polaków, jak i Ukraińców, których wielu mieszka w Warszawie. Filmy będą pokazywane w oryginalnych wersjach, czyli w wersji ukraińskiej z napisami w języku polskim oraz języku angielskim.” – mówi dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.  

Festiwal to nie tylko Konkurs Międzynarodowy. Oprócz filmów pokazywanych w 11 różnych sekcjach, organizator przygotował również szereg wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. spotkania z twórcami oraz warsztaty. 

Tegoroczny festiwal zamknie obraz Riley Keough i Giny Gammelli pod tytułem „War Pony”. Film został nagrodzony w tym roku Złotą Kamerą na festiwalu w Cannes. Obraz jest spojrzeniem na życie członków plemienia Oglala Lakota z narodu Siuksów. „Opowiada o tym, że w kraju, którego są moralnym właścicielami, są traktowani jak obywatele drugiej czy trzeciej kategorii” – wyjaśnił Stefan Laudyn.  

Szczegółowe informacje, w tym cały program festiwalu, znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej https://wff.pl/ oraz na https://www.facebook.com/warsawfilmfestival.

Źródło informacji: WFF


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *