W miniony weekend, przy pięknej pogodzie i słabym wietrze, sopockie molo było świadkiem dziesiątego, jubileuszowego Pucharu Żeglarskiego Trójmiasta. Na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizowały ze sobą aż pięćdziesiąt załóg, zarówno w klasach KWR, ORC i OPEN, jak i w klasie RS21, która stała się hitem widowiska tuż przy plaży w Sopocie.

Żeglarski Puchar Trójmiasta, którego założycielem jest Mistrz Olimpijski Mateusz Kusznierewicz, to wyjątkowe wydarzenie, markujące każdego roku początek sezonu regatowego na wodach Zatoki Gdańskiej. W tym roku, po raz dziesiąty, impreza zgromadziła na linii startu zarówno profesjonalnych żeglarzy, jak i amatorów, gwarantując wspaniałą zabawę.

„Jubileuszowa edycja Żeglarskiego Puchar Trójmiasta za nami. Jak zawsze byliśmy świadkami świetnej zabawy i zaciętej rywalizacji na wodzie, a także wymiany doświadczeń i integracji żeglarzy różnych pokoleń na lądzie. Sopot, który był w tym roku epicentrum wydarzeń, znakomicie spisał się jako gospodarz łączących Gdańsk, Gdynię i Sopot regat. Warunki wiatrowe sprawiły natomiast, że na liście wyników nie zabrakło przetasowań i niespodzianek. Drugi weekend maja już po raz dziesiąty należał w Zatoce Gdańskiej do uczestników Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, a my bardzo cieszymy się, że mogliśmy ponownie być organizatorem tych znanych i lubianych w środowisku żeglarskim regat” – podsumował Filip Wójcikiewicz, komandor Yacht Clubu Sopot.

W klasie ORC B wygrał jacht „Freyja” załogi składającej się z trójki przyjaciół z Sopotu. Drugie miejsce wywalczyli żeglarze z jachtu „Windy”, a trzecie załoga „Czarnej Perły”. Wszystkie jachty wykazały wyjątkową sprawność i wytrwałość w trudnych warunkach.

W klasie ORC C zwyciężyła załoga „Czterdziestki”. Drugie miejsce przypadło jachtowi „Klejnot”, a trzecie „Nimfe”. Nagrodę specjalną ufundowaną przez sponsora regat – firmę Wind & Sail, otrzymała załoga „Czterdziestki”, która otrzymała voucher w wysokości 1500 zł na zakupy związane z żeglarstwem dostępne w sklepie SEA Light.

W klasie ORC D zwyciężyła załoga „Gitara”. Drugie miejsce zajęła załoga z jachtu „Perseusz”, a trzecie miejsce „Czarna Perła”. Wszystkie jachty wykazały wyjątkową sprawność i wytrwałość w trudnych warunkach.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez sponsora regat – firmę Sailing Center, otrzymała załoga „Gitara”, która otrzymała voucher w wysokości 2000 zł na zakupy związane z żeglarstwem dostępne w sklepie SEA Light.

Zwycięzcy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2023 zostali nagrodzeni nie tylko pucharami i statuetkami, ale także atrakcyjnymi nagrodami fundowanymi przez sponsora regat.

W klasie OPEN pierwsze miejsce przypadło Globe Zbigniewa Gutowskiego, drugie OILER.PL Tomasza Kosobuckiego, a na trzecim miejscu znalazł się Dancing Queen Jerzego Matuszaka.

Załoga NEOPROFIL Piotra Adamowicza została wybrana zwycięzcą w klasie ORC B, tuż przed MIRABELLE Roberta Napiórkowskiego oraz DOUBLE SCOTCH Roberta Wilkowskiego.

A’polonia Witolda Jankowskiego zajęła pierwsze miejsce w grupie OPEN do 11 m, Kleib Radosława Cierpiał zdobył drugie miejsce, natomiast podium uzupełnił FUJIMO 4 Stanisława Lenkiewicza.

Wygrana w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta, Polish RS21 Cup, należała do załogi Nowy Sztynort Wiktora Plitko, drugie miejsce zdobyło Polsporty.pl Sailing dowodzone przez Jacka Puchniarza, a trzecie miejsce przypadło Fundacji Baltiq Sport Tytusa Butowskiego.

Po wielu wyścigach, decyzja Filipa Wójcikiewicza okazała się słuszna – Puchar Komandora Yacht Clubu Sopot trafił do załogi OLIER.PL. Żeglarski Puchar Trójmiasta, czyli główna nagroda, był przyznawany za największą liczbę wygranych regat. Tegorocznym zwycięzcą została załoga NEOPROFIL, kapitana Piotra Adamowicza, która dzięki partnerowi wydarzenia, firmie Garmin, otrzymała nowoczesny zegarek Quatix 7.

Firmy Diverse i Oclean zaszczyciły miniony weekend, sponsorując nagrody dla zwycięzców wszystkich klas w regatach na wodach Zatoki Gdańskiej. Wyjątkowe zegarki od Garmin trafiły do laureatów z pierwszych miejsc.

Tegoroczny Żeglarski Puchar Trójmiasta, organizowany przez Yacht Club Sopot, otrzymał wsparcie wielu wyjątkowych partnerów i sponsorów, w tym m.in. Range Rover jako strategicznego sponsora oraz Diety od Brokuła jako sponsora głównego. Pozostali sponsorzy to Diverse, STBU, Pan Drwal oraz FSG. Wśród partnerów znaleźli się: Miasto Sopot, obchodzące w tym roku jubileusz 200-lecia, Sopot Marina, Garmin, SpeedGames, Oclean, Premium Yachting, Sanhaus Apartments, RS 21, SEA Light, Mint Marine, RedBull i Do Brzegu Bistro&Bar. Całość objęta została honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sopot, Jacka Karnowskiego i Pomorskiego Związku Żeglarskiego, a partnerami medialnymi były między innymi: trójmiasto.pl, Przepis na Sopot oraz Magazyn Trójmiejski Prestiż.

Yacht Club Sopot serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta już w przyszłym roku! Impreza ta stała się już tradycją i odbędzie się w drugi weekend maja. Zapraszamy wszystkich do otwarcia sezonu żeglarskiego razem z nami!


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *