W ramach projektu, który ma zwiększyć atrakcyjność kulturalną zabytkowego kościoła, będzie przeprowadzony kompleksowy remont budynku z uwzględnieniem prac konserwatorskich i instalacyjnych. Zostaną też odnowione zabytki ruchome: Epitafium „Antoniego Krasińskiego”, Epitafium „Eustachy Krasińskiej”, Epitafium „Kazimierza Krasińskiego”, Epitafium „Józefa Wawrzyńca Krasińskiego, Epitafium „Stanisława Krasińskiego”, Epitafium „Karola Krasińskiego”, Epitafium „Macieja Księcia Radziwiłła”, Epitafium „Antoniego Księżopolskiego i żony Apolonii z Krasińskich” oraz tablica epitafijna „Kazimierz Prosi do Boga o westchnienie”.

„Kościół odzyska dawną świetność. To już kolejne środki, które trafiają do gminy Serock, a korzyści z nich odczuwają przede wszystkim mieszkańcy” – zaznaczyła przewodnicząca sejmikowej komisji rozwoju gospodarczego, infrastruktury i przeciwdziałania bezrobociu Anna Brzezińska.

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego urzędu marszałkowskiego odwiedzającym zostaną udostępnione piwnice i krypty znajdujące się w podziemiach. Powstanie też izba tradycji, w której znajdą się pamiątki po przeszłych pokoleniach. Szczególne miejsce poświęcone będzie dwóm rodom: Radziwiłłów i Krasińskich.  Zbiory parafii poddane zostaną digitalizacji i będą dostępne w Internecie.

Całkowita wartość projektu to niemal 1,3 mln zł, z czego ponad 800 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza na lata 2014-2020. Umowę z beneficjentem podpisał marszałek Adam Struzik.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *