Internetowe Konto Pacjenta to bezpłatny portal, który w ciągu ostatnich 5 lat zyskał już aż 17 mln użytkowników. Dzięki niemu możesz sprawdzić swoją historię leczenia, wybrać lekarza, zamówić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz mieć dostęp do swoich elektronicznych skierowań i recept – poinformował Piotr Olewiński, dyrektor Departamentu Komunikacji Centrum e-Zdrowia.

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to portal Ministerstwa Zdrowia, który stał się popularny w ciągu ostatnich czterech lat i ma już 17 mln użytkowników. Uruchomiony w maju 2018 roku, IKP osiągnął ogólnorozpoznawalność w całym kraju – według badania „e-Usługi w ochronie zdrowia”, przeprowadzonego w listopadzie 2022 roku przez fundację My Pacjenci, zna je aż 94 proc. Polaków, z czego blisko 81 proc. osób doceniło go pozytywnie.

Wyniki badań wskazują, że 44% Polaków posiada Internetowe Konto Pacjenta. Kobiety stanowią ponad połowę (53%) aktywnych użytkowników, a najwięcej kont założyły osoby w wieku od 35 do 44 lat (3,34 mln). Największą popularnością wśród użytkowników cieszy się województwo mazowieckie.

Internetowe Konto Pacjenta jest bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To narzędzie, które pozwala pacjentom na szybki i bezpieczny dostęp do własnych informacji medycznych.

Internetowe Konto Pacjenta zapewnia pacjentom szybki i wygodny dostęp do wszystkich informacji medycznych, które dotyczą ich zdrowia. Z jego pomocą można m.in. wystawiać e-recepty, e-skierowania, e-zwolnienia, sprawdzać leki dopuszczone do obrotu w Polsce, a także uzyskiwać EKUZ. Internetowe Konto Pacjenta zapewnia również dostęp do historii wizyt lekarskich i innych zdarzeń medycznych, a także do elektronicznej dokumentacji medycznej.

Konto Pacjenta jest całkowicie bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Każdy, kto posiada numer PESEL, może bez problemu się zalogować. Konto Pacjenta to narzędzie, które umożliwia pacjentom łatwy i bezpieczny dostęp do własnych informacji medycznych.

Unijny Certyfikat COVID (UCC) to wygodny i bezpieczny sposób udokumentowania wykonania szczepień przeciw grypie. Certyfikat zawiera informacje o wysokości opłaconych składek, a także o wykonanych szczepieniach.

Rodzice, którzy zarejestrowali swoje dziecko w ZUS mają dostęp do jego Internetowego Konta Pacjenta. Użytkownicy mogą upoważnić inną osobę do wglądu do swojego konta lub odbierania i realizowania e-recept.

UCC to szybki i bezpieczny sposób udokumentowania wykonania szczepień przeciw grypie. Certyfikat zawiera dane osobowe, informacje o wysokości składek oraz informacje o szczepieniach.

Rodzice, którzy zarejestrowali swoje dziecko w ZUS, otrzymują dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. Użytkownicy mają możliwość udzielenia upoważnienia innej osobie do wglądu do swojego konta lub odbierania i realizowania e-recept.

UCC to wygodny i zaufany sposób potwierdzania wykonania szczepienia przeciw grypie. Certyfikat zawiera dane osobowe, informacje o wysokości składek oraz dane o wykonanych szczepieniach.


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *