26 kwietnia 2023 r. o godzinie 10:00 odbędzie się konferencja na temat astmy, która ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie skutecznego leczenia choroby. W Polsce z tego powodu doświadcza jej ponad 4 miliony osób, z których zaledwie 2,2 miliona ma postawioną diagnozę i korzysta z odpowiedniego leczenia. Astma jest chorobą przewlekłą, której przebieg zależy od czynników środowiskowych oraz predyspozycji genetycznych, dlatego też ważne jest, abyśmy jako społeczeństwo wiedzieli, jak skutecznie walczyć z jej ciężką postacią.
Światowy Dzień Astmy jest okazją do dyskusji o aktualnych zaleceniach dotyczących leczenia i opieki nad pacjentami. W tym roku święta obchodzone są w ramach 30-lecia GINA, a wybitni eksperci: prof. Karina Jahnz-Różyk, dr n. med. Aleksandra Kucharczyk, prof. Maciej Kupczyk, prof. Marek Kulus, prof. Piotr Kuna oraz dr n. med. Piotr Dąbrowiecki dyskutowali o tym, jak ważne jest zapewnienie pacjentom odpowiedniej jakości opieki i stosowanie nowoczesnych, skutecznych rekomendacji dotyczących leczenia.
Specjaliści zaproszeni do dyskusji zwrócili szczególną uwagę na problem nadużywania leków, a także omówili tematykę dotyczącą e-medycyny w zakresie diagnozowania i leczenia astmy oraz powikłań wynikających z Covid-19 u pacjentów chorujących na astmę o ciężkim przebiegu.
Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl